Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vsetínská škola získala prestižní titul
Titulem Podnik podporující zdraví se nyní může pochlubit vsetínská základní škola v Luhu. Získala jej na základě auditu, který byl zaměřen na ochranu a podporu zdraví zaměstnanců. Vsetínská škola je tak druhá v republice, která může toto označení používat.

Audit se ve vsetínské základní škole v Luhu uskutečnil  v uplynulých dnech. „Probíhal podle kritérií kvality podpory zdraví na pracovišti pro malé a střední podniky a také podle kritérií Evropské sítě pro podporu zdraví na pracovišti,“ přiblížil ředitel školy Petr Kořenek.

Auditoři tak například zkoumali, zda a do jaké míry se zaměstnanci školy podílí na řídících procesech, jak je hodnocen dobrý výkon nebo jaká je pracovní atmosféra a podmínky ve škole. „Kromě toho zjišťovali, do jaké míry je dodržována bezpečnost práce, jak u svých pracovníků podporujeme zdravý životní styl nebo zda sledujeme spokojenost zaměstnanců a klientů,“ pokračuje ředitel.

Tříčlenný auditorský tým ze Státního zdravotního ústavu na základě svých zjištění škole udělil titul Podnik podporující zdraví III. stupně v kategorii malých a středních podniků na tříleté období do roku 2012. „Je to výsledek několikaleté práce celého týmu. Dlouhodobě totiž pracujeme na projektu Zdravá škola, v rámci něhož jsou stanovena určitá kritéria, jejich dodržení znamená nastavení vysoké kvality v této oblasti,“ uzavřel ředitel. 

 

Eva Stejskalová
737 019 667, 571 491 564
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová