Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Medvědí piknik v ZOO Zlín prožilo spolu s Lískou téměř devět stovek lidí
Především medvědům a evropským šelmám patřila nedělní akce v ZOO Zlín v Lešné. V tento den se totiž v zoologické zahradě uskutečnil Medvědí piknik, který byl součástí kampaně na záchranu evropských šelem. Přestože počasí příliš nepřálo, patřila celá neděle především dětem, pro něž byl připraven bohatý doprovodný program obsahující řadu soutěží, rukodělného tvoření, poznávání a zábavy.

Program připravili žáci a studenti ze základních a středních škol a občanské sdružení Líska společně se středisky ekologické výchovy a ekoporadnami z celého Zlínského kraje. Prostřednictvím aktivit se děti i dospělí dozvěděli zábavnou formou o tíživé situaci evropských šelem.

„Líska měla v ZOO svou část nazvanou S Lískou za medvědy. U jednotlivých stanovišť se během celého dne vystřídalo asi dvě stě návštěvníků, především malé děti a školáci. Líska a její členské organizace připravily  nejrůznější vzdělávací, zábavné i rukodělné aktivity a soutěže. Za každý splněný úkol děti získávaly razítka a nakonec si odnesly i dárky. Školy dále prezentovaly své projekty ze soutěže vyhlášené ZOO Zlín. Na programu se podílela zhruba stovka dospělých i dětských dobrovolníků. Akce proběhla s finanční podporou SFŽP a MŽP,“ přiblížila akci předsedkyně občanského sdružení Líska Iva Koutná.

Společně s Lískou – o. s. pro EVVO ve Zlínském kraji se na programu podílel Dům dětí a mládeže Astra ze Zlína, ALCEDO – středisko volného času ze Vsetína, ZO ČSOP Kosenka z Valašských Klobouk, Centrum Veronica z Hostětína a zlínské občanské sdružení KURA KURA CZECH.

Součástí akce bylo i historicky první setkání plyšových medvídků v ZOO Zlín. Za každého přineseného medvídka dostalo každé dítě sladkou odměnu a drobnosti. „Na nádvoří před lešenským zámkem se nakonec v dešti sešly necelé tři desítky plyšových medvědů a medvídků,“ dodala Koutná.

Evropské zoologické zahrady se v letošním roce rozhodly vyhlásit kampaň na záchranu evropských šelem. Ty se totiž potýkají s mnoha problémy - od ztráty svého přirozeného prostředí, přes přímé pronásledování či nepochopení ze strany nás lidí. Často je pozornost věnována exotickým druhům zvířat a zapomíná se, že i divoká zvířata z našeho okolí potřebují naši pomoc a porozumění. Ke kampani se připojila rovněž ZOO Zlín. 

 

Michaela Mitáčková, tel.: 777 618 979 ​

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová