Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mateřské školky zazářily na Zlínském škrpálku
Čtvrtý ročník Festivalu mateřských škol Zlínský škrpálek, který se uskutečnil 7. dubna. 2009 v Městském divadle Zlín, byl nezapomenutelným jarním zážitkem pro více jak dva tisíce diváků. Ti se v průběhu dvouhodinového programu vystřídali v hledišti divadla při podívané na malé umělce z dvaceti mateřských škol našeho regionu. Na pódiu se vystřídalo téměř tři sta padesát dětí.

Zlínský škrpálek  je  přehlídka nesoutěžní, protože vítězem je  každý malý odvážlivec, který dokázal pod vedením své paní učitelky vystoupit před naplněným divadlem . Totéž platí i o všech vystupujících učitelkách. Ty mistrně předvedly, že i v časovém limitu čtyř minut dokážou předvést mini představení, které diváky uchopí za srdce. Sálem se ozýval neustále bouřlivý potlesk a rodiče neskrývali své nadšení a často i dojetí. Jedno představení bylo lepší než druhé.Velice ráda konstatuji, že rok od roku je program kvalitnější a za to patří velký dík všem šikovným učitelkám, jejichž nápady se zdají být nevyčerpatelné. Celé, až po střechu naplněné divadlo,  bylo plné radostné a pohodové nálady.  

Tato nová kulturní tradice zlínského regionu, prezentující práci mateřských škol, dostala letos mezinárodní rozměr. Přehlídky se zúčastnili zástupci partnerských měst ze Slovenska a Polska a odjížděli s velkým nadšením a s plány pro další spolupráci.

Neodmyslitelnou součástí kulturní přehlídky je výstava výtvarných prací žáčků mateřských škol, která bude ještě deset dnů zdobit naše divadlo.

Na tomto úspěch má nemalý podíl Magistrát  statutárního města Zlína a Krajský úřad Zlínského kraje,  kteří v rámci své grantové politiky naši  přehlídku podporují finančně a umožňují tak její bezproblémový průběh. Letos poprvé přehlídku také podpořila Nadace Děti – Kultura – Sport Uherské Hradiště.

Všichni se již dnes těšíme na jubilejní 5. ročník Zlínského škrpálku.           

Jana Moučková

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová