Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mateřinky společně oslavily narozeniny

Den plný her a zábavy si užily děti ze vsetínských mateřských škol Na Kopečku a Rokytnice společně se svými slovenskými kamarády z obce Pruské. U příležitosti dalšího setkání v rámci projektu Blíž k sobě – blíž k přírodě děti slaví narozeniny hned dvou místních mateřinek.


IMG_2357.jpg
Mateřská škola na Kopečku si totiž letos připomíná dvacáté a mateřská škola v Rokytnici třicáté výročí od svého založení „Při této příležitosti jsme na dopoledne připravili pohádku na motivy slovenské písničky Darinka mandarinka,  hry na zahradě a také velkou výstavu výtvarných prací našich dětí a zároveň valašských strašidýlek, které vyrobily děti z mateřské školy na Jasence,“ přiblížila program ředitelka mateřské školy Na Kopečku Zdena Michutová.

Odpoledne se potom všechny děti i se svými slovenskými kamarády přemístí do mateřské školy v Rokytnici, kde narozeninové oslavy pokračují zahradní slavností.  Narozeninové oslavy vyvrcholí společným odpoledním setkáním rodičů a dětí v obou školních zahradách a závěrečným opékáním špekáčků.
Cílem projektu Blíž k sobě – blíž k přírodě je prohlubovat vztahy mezi mateřskými a základními školami obou regionů prostřednictvím podobných setkání a zároveň kompletně obnovit školní zahrady na Vsetíně a v obci Pruské. Na Vsetíně tak bude za pomocí evropských prostředků revitalizováno deset a v Pruském dvě školní zahrady. Realizace všech naplánovaných aktivit si vyžádá celkem téměř osmnáct milionů, přičemž devadesát procent je hrazeno z evropských fondů a státního rozpočtu.  
 
Eva Stejskalová
737 019 667, 571 491 564
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová