Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Knihovna pasovala prvňáčky na čtenáře
Vsetínští prvňáčci nezamířili ve čtvrtek ráno do svých školních lavic, ale do kina Vatra, kde byli slavnostně pasováni do řádu čtenářského.

Pasování prvňáčků, které již tradičně pořádá Masarykova veřejná knihovna Vsetín ve spolupráci s městem Vsetín se letos zúčastnilo téměř 240 žáků z 12 prvních tříd ze 7 vsetínských základních škol.

Program, jež připravily knihovnice z dětských půjčoven knihovny a moderovala Alena Geržová, uvedla mistostarostka Iveta Táborská. Ta nostalgicky zavzpomínala na své začátky s knihou, která ji doprovází životem až do dnešních dnů.

Žáci pak byli po jednotlivých třídách slavnostně pasováni skutečnými rytířskými meči právě místostarostkou Ivetou Táborskou a ředitelkou Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Helenou Gajduškovou. Každá třída obdržela pasovací glejt, který stvrzoval přijetí dětí mezi čtenáře. Děti si odnesly vlastní čtenářský průkaz do knihovny, který jim zajistí roční bezplatnou registraci. Teď již zbývá jen navštívit s rodiči některou ze tří dětských knihoven v Luhu, na Trávníkách nebo v Rokytnici.

O závěr pasování se postaralo překvapení v podobě divadelního představení Králíci z klobouku, se kterým přijeli herci divadla Špilberg z Brna.

 
 
Kateřina Janošková
 
Masarykova veřejná knihovna Vsetín
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová