Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti se zúčastnila festivalu Jičín - město pohádek
Děti z knihovny navštívily v rámci Dne knihoven slavnost pasování čtenářů do řádu Rytířů krásného slova.
Petici malých čtenářek z Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti doplnila také Alžběta Malůšová z Uherského Brodu - všechny dívky vzorně reprezentovaly Zlínský kraj na festivalu Jičín - město pohádky, kde v pátek 12.září proběhl Den knihoven, slavnost pasování čtenářů do řádu Rytířů krásného slova a byl zakončen projekt Klubu dětských knihoven SKIP Kde končí svět 2008.
 
jicin1.jpg
Děti se setkaly například s Jiřím Lábusem, spisovatelkou Ivonou Březinovou či Martinou Drijverovou; za knihovny Zlínského kraje byla pasována na rytířku Krásného slova čtenářka Alžběta z uherskobrodské knihovny, kterou pasoval samotný Albrecht z Valdštejna. Spolu s dalšími deseti nově pasovanými rytíři slíbila v prostorách jičínského zámku věrnost čtenému, mluvenému i psanému slovu.
 
jicin3.jpg
Děti v Jičíně potkaly Rumcajse, Manku i Cipíska, zúčastnily se v maskách čertologického kongresu a průvodu městem  a navázaly nová přátelství s malými čtenáři celé naší vlasti. Snad na všechny dýchne pohádková atmosféra Českého ráje z vložených fotografií :-)
 
jicin2.jpg
Z oddělení pro děti Knihovny BBB v Uherském Hradišti zdraví knihovnice
Hana a Mirka


Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová