Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Evropa Integře zaplatí školního psychologa i kompenzační pomůcky pro žáky

Školního psychologa, ale také kompenzační pomůcky pro výuku dětí s hendikepem získala vsetínská základní škola Integra díky novému projektu, na nějž škola získala téměř šestimilionovou dotaci z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Integra se totiž dlouhodobě zabývá společným vzděláváním zdravých a handicapovaných dětí.


 IMG_4977.jpg

Škola tak může nyní mnohem účinněji pracovat s žáky školy a jejich rodiči. „Projekt, který je zaměřen především na problematiku výchovy v základním školství,  nám umožnil sjednotit školské poradenské pracoviště a včas tak předcházet výchovným a psychickým problémům žáků se speciálními vzdělávacími potřebami “ vysvětluje  ředitel školy Libor Podešva.
 

V rámci projektu však škola rozšíří také svou počítačovou síť a pořídí do tříd na prvním stupni pomůcky pro vizualizaci výuky. „Tyto pomůcky budou mít velký význam nejen pro podporu výuky zdravých dětí, ale především například pro děti sluchově postižené, dislektiky a žáky s dalšími hendikepy,“  pokračuje Podešva.

Projekt s názvem Příležitost pro všechny II navazuje na předcházející projekt, v rámci něhož škola pořídila moderní výukovou techniku do tříd druhého stupně a uskutečnila desítky školících kurzů a programů pro své pedagogické pracovníky, v nichž se zaměřila například na podmínky pro rozvíjení klíčových kompetencí dětí, zážitkovou pedagogiku, speciální pedagogiku, manažerské dovednosti a další oblasti.

 

Kontaktní osoba:

Ing. Libor Podešva, PhD. – ředitel školy

605 854 493, 571 411 957

podesva@zsintegra.cz

 

Eva Stejskalová

737 019 667, 571 491 564 

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová