Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Dopravní soutěž mladých cyklistů
Družstva žáků šesti základních škol se utkala o postup do oblastního kola 32. ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů. Místem jejich snažení v úterním dopoledni bylo otrokovické dětské dopravní hřiště v místní části Trávníky.

Jednotlivá družstva změřila své síly v písemných testech, jízdě podle pravidel silničního provozu, jízdě přes překážky a v poskytnutí první pomoci. Na plnění těchto úkolů dohlíželi Zdeněk Patík z ÚAMK, zkušební komisař otrokovické radnice Martin Straka, Policisté ČR, strážníci Městské policie a pracovníci z Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, kteří zároveň celou soutěž organizovali.

Letošního ročníku se zúčastnily 4 základní školy z Otrokovic, ZŠ Tlumačov a ZŠ Mysločovice. Každou školu reprezentovala družstva složená ze dvou chlapců a dvou dívek, která startovala ve dvou kategoriích. Mladší kategorii tvořili žáci 5. a 6. tříd a starší kategorii žáci 7. až 9. tříd.

„V letošním ročníku, stejně jako ve dvou předešlých, vyhrála v obou kategoriích Základní škola Tlumačov.  Tímto děkuji všem pedagogům, kteří žáky svých škol na soutěž připravili a zároveň gratuluji ZŠ Tlumačov za zasloužené vítězství a přeji hodně úspěchů v dalším kole,“ dodala vedoucí dětského dopravního hřiště Helena Dolinová.

 
Ing. Milan Plesar, tel. 577 680 449723 606 758
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová