Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Deváťáci připravili pohádkový les pro žáky 1. tříd
​Možná si řeknete, že s pohádkovými lesy se v červnu vždycky roztrhne pytel. Ten náš ale výjimečný tím, že jej celý připravili deváťáci ze ZŠ Mánesova v Otrokovicích pro prvňáčky, které v září vítali ve škole a se kterými se symbolicky na konci školního roku rozloučili. I v letošním školním roce se již popáté mohli naši nejmenší potěšit tímto dárkem k Mezinárodnímu dni dětí.
 

V úterý 2. června 2009 znovu ožil žlutavský les pohádkovými postavami v podání žáků 9. A a 9. B Základní školy Mánesova v Otrokovicích. Jen co se nadpřirozené bytosti mezi stromy trochu zabydlely, dorazili k lesu žáci prvních tříd. Na startu prvňáky přivítali princ s princeznou a po dvojicích je pouštěli do tajemného lesa. Na prvním stanovišti musely děti uhodnout čarodějovu hádanku. Pokud odpověděly správně, dostaly od čarodějnice kouzelný náramek, který je měl ochraňovat před všemi nástrahami, které je mohly po cestě potkat.

V lese již na děti čekaly pohádkové postavičky s úkoly. A tak prvňáci pomáhali loupežníkům hledat ztracený lup, s vílami určovali lesní zvířata, s čertem a Káčou hráli kostky a počítali s nimi, s čerty soutěžili v skákání v pytli, s Křemílkem a Vochomůrkou zase v hodu šiškou…

Za splnění úkolů získávaly děti razítka, za něž pak v cíli od Červené karkulky, vlka a babičky dostaly diplom a sladké odměny.

Akce se vydařila, pobavili se žáci prvních i devátých tříd.

 

Lenka Čížová

Základní škola Mánesova Otrokovice

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová