Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Den Země na ZŠ TGM v Otrokovicích
Environmentální výchova přispívá ke vnímání života jako nejvyšší hodnoty a k citlivému přístupu k přírodě a krajině. Umožňuje poznávat komplexnost vztahů mezi člověkem a životním prostředím a seznamuje s principy udržitelného rozvoje společnosti. Rozvíjí osobnost žáka jak po stránce racionální, tak emocionální a volně aktivní.

Všechny tyto aspekty jsme se snažili využít při našem projektovém dni . Nazvali jsme ho BARVY DUHY.V tento den se třídy proměnily v tvůrčí dílny a žáci 3. – 5.ročníků si užívali projektového vyučování. Projekt jsme věnovali Dni Země, který připadá na 22.duben. Snažili jsme se s žáky přijít na to, proč o svou planetu musíme pečovat a chránit ji , aby život na ní byl příjemný.Hlavní barvou dne byla žlutá proto, že jaro je symbolizované hlavně touto barvou v květinách i sluníčku, které nás v tyto dny tak krásně prohřívá.Žáci tvořili ve skupinách projekty, v nichž se zabývali krásou duhy, rozdíly mezi skleněnými a plastovými láhvemi, prostředím svého města, významem Slunce, jarními květinami, tříděním odpadů. Kreslily, tvořily verše o barvách duhy, spolupracovali ve skupinách, dohadovali se o konečné podobě svých projektů. Bylo toho mnoho. Velký ohlas měla fotografická akce pod názvem ,,Kam se Slunce rádo dívá?,, Dívalo se na krásná zákoutí našeho rozkvetlého města a věřte, bylo nač se dívat.

A aby všeho bylo ještě víc, v tělocvičně sportovali a závodili s neobvyklým náčiním – s víčky z pet láhví a nakonec z nich vytvořili na ploše tělocvičny ve skupinách nádherné mozaiky.

Den byl náročný, ale povedl se. Občasná změna způsobu vyučování není na škodu.  

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová