Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti z dětského domova malovaly pro divadlo
Pod heslem „Divadlo dětem, děti divadlu“ připravily děti z Dětského domova a Základní školy Vizovice výstavu, která je k vidění od 30. září v dolním foyer Městského divadla Zlín.

Obrázky s pohádkovými motivy, ale i jiné výtvarné a ruční práce vytvořilo zhruba 25 mladých autorů ve věku od 8 do 15 let. Námětem jsou draci, princezny a mnohé další postavičky z říše pohádek.

Spolupráce Dětského domova a ZŠ praktické s Městským divadlem začala před dvěma lety. Herci tehdy vybrali v rámci hravého Vánočního bazaru finanční částku, kterou věnovali dětskému domovu . Během této akce se „dražily“ předměty, které zaměstnanci divadla a jejich přátelé nabídli do „dražby“. V loňském roce uspořádalo divadlo stejnou akci a výsledkem byla několikanásobně vyšší částka než v prvním ročníku, téměř třicet tisíc korun.

„Děti našly možnost, jak se odvděčit za to, že na ně lidé v divadle myslí. Přínos této akce a kontaktu dětí s divadlem vidím zejména v tom, že se učí prezentovat na veřejnosti a společenskému chování a že se obohacuje jejich kulturní rozhled,“ řekla ředitelka školy Eva Čapková, která se sama podílela na instalaci výstavy. Samotní malí tvůrci se přijedou i se svými spolužáky podívat na výstavu při další repríze pohádky Opice Žofka, která se koná 21. října. Výstava ve zlínském divadle potrvá tři týdny. Srdečně Vás zveme. /autor: Vladimír Fekar MD Zlín/

 ​

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová