Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Co se sluníčku líbí a co ne?

​Ve středu 22. dubna popřáli žáci základní školy v Želechovicích nad Dřevnicí Zemi k jejímu svátku. Nižší ročníky pracovávaly na tématických projektech. Starší žáci se podíleli na úklidu zahrady a zabývali se tématem třídění a recyklace odpadu.


DSCF0031.jpg

Nejmladší děti celé dopoledne zpracovávaly téma Kapka života. Druháci  si povídali o odpadech a jejich třídění a na závěr udělali projekty. Třeťáci si četli o Zeměkouli, jejích kontinentech, oceánech, klimatu a nakonec nakreslili a napsali dopis Zemi. O rok starší žáci řešili otázku, co se sluníčku líbí a co ne, vyrobili nádherné chobotničky z plastu. Poslední ročník prvního stupně se zaměřil na zeleň, nejdříve si povídali, řešili úkoly o bylinkách, poté šli ošetřovat svoje stromečky, které na podzim vysázeli v okolí školy. Nyní kolem nich odstranili trávu, přidali k nim mulčovací kůru a zalili je.

Na závěr všichni prvostupňoví  nakreslili křídou na přístupové cestě ke školní jídelně obrázky navazující na téma, jímž se celé dopoledne zabývali.

Druhý stupeň, zastoupený žáky  sedmých tříd, čistil školní zahradu, vytrhával trávu, sklízel staré větve a hrabal listí. Mezi keři bylo nalezeno dokonce i 35 láhví od piva, které potom žáci vhodili do kontejnerů na sklo.

Žáci VIII.B, kteří bydlí nejen v Želechovicích, ale i v Lípě, Lůžkovících, Klečůvce, Veselé a v Provodově, se rozhodli dát Zemi speciální dárek, přijeli do školy místo autobusem na kolech. Pak vypracovali plakáty na třídění a recyklaci odpadu a nainstalovali výstavku v klubu školy. Pro své mladší kamarády vyrobili pexeso se stejnou tématikou. Zabetonovali také odpadkový koš na školním hřišti a na závěr nakreslili v atriu křídou obrázky s motivy živelných katastrof.

Myslíme si, že jsme planetě Zemi popřáli tak, jak se sluší a patří. A doufáme, že toto naše snažení nám pomůže naučit se chovat k naší matičce Zemi lépe. My se i nadále budeme snažit  chovat ekologicky a šetrně. Pokuste se i Vy.

DSCF0002.jpg

Blanka Cupáková
 

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová