Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Budoucí automechanici soutěžili na SOU Uherský Brod
Ve středu 29. 4. 2009 proběhla na SOU Uherský Brod Krajská soutěž odborných dovedností žáků v oboru automechanik, která se uskutečnila v rámci projektu Hledáme mladé technické talenty, garantovaného Zlínským krajem.
 
 

Soutěže se zúčastnilo 14 žáků z oboru automechanik ze sedmi středních škol a středních odborných učilišť  Zlínského kraje – SOŠ Otrokovice, COPt Kroměříž, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, SOŠ Slavičín, SOU Valašské Klobouky, SOU Uherský Brod a SOŠ technická Uherské Hradiště.

Soutěžící žáci byli podrobeni zkoušce ve třech oblastech – teoretické, jež sestávala z vyplnění testu se 130 otázkami - poznávací, kde museli zvládnou popis převodovky, závitů, měřících přístrojů, nářadí a přípravků, el. příslušenství, součástky automobilů a ložisek – praktické, kde měli za úkol diagnostiku motoru, seřízení geometrie kol, seřízení světlometu, kontrolu klikové hřídele a vložky válce, seřízení a kontrolu vstřikovacích trysek, seřízení ventilů a nastavení rozdělovače, nastavení rozvodů, zapojení sedmikolíkové zástrčky vleku, kontrolu emisí, osoustružení čepu.

 
 
 

Nejlépe se s náročnými úkoly vyrovnal Martin Šmíd ze SOU Uh. Brod, těsně za ním skončil další reprezentant SOU Uh. Brod Patrik Soliga a třetí místo obsadil Ondřej Chramosta z SŠ COPT Kroměříž. Ve družstvech si odnesli první místo soutěžící ze SOU Uh. Brod, druhé místo obsadili žáci SOU Valašské Klobouky a třetí místo SŠ COPT Kroměříž. Vítězové získávají kromě hodnotných, věcných cen též zájezd do Francie, kde je pro ně připraven bohatý program, mimo jiné i návštěva muzea a továrny automobilové společnosti PEUGEOT.

 

 
 
 

To je již druhá krajská soutěž odborných dovedností, v níž dominovali žáci SOU Uh. Brod (před tím to byli malíři), a to je určitě dobrá vizitka jak pro pedagogický sbor, tak i pro učitele odborné výcviku na této škole.

Soutěžící žáky i organizátory soutěže  přišli podpořit radní Zlínského kraje pro školství Mgr. Josef Slovák, místostarosta města Uh. Brodu Ing. Pavel Josefík, zástupce odboru školství Zlínského kraje Mgr. Miroslav Gajdošík, ředitelé nebo zástupci zúčastněných škol a další vzácní hosté.

 
 
 
 
 Eva Jurásková, SOU Uherský Brod
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová