Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Brazilský karneval či Velká čínská zeď na Valašsku Proč ne
Že brazilský karneval patří do Ria de Janeira a velká čínská zeď do Asie? Africká batika na černý kontinent a lapače duchů, čelenky a luky do severoamerických prérií? To přece vůbec nevadí. Díky výtvarnému táboru vsetínského střediska volného času Alcedo mohou i děti na Valašsku napodobovat a tím poznávat kulturu národů po celém světě.

 

Výtvarný tábor, který patří mezi novinky Alceda, tak dětem umožní nahlédnout do života a kultury indiánů, Australanů, Asiatů, Jihoameričanů či Afričanů. „Výtvarný a rukodělný tábor jsme nazvali Letem světem a už z názvu vyplývá, že se snažíme z každého světadílu dětem přiblížit to, co je pro něj typické. Každý den se přitom zaměřujeme na jeden kontinent a v jeho duchu tvoříme program výtvarných a sportovních aktivit,“ přiblížila programovou náplň výtvarného tábora jeho vedoucí, absolventka střední uměleckoprůmyslové školy,  Klára Farníková.

Děti tak pod vedením vedoucích stavěly Velkou čínskou zeď, vyráběly lampiony či vějíře, malovaly na plátno čínské znaky, vyráběly hudební nástroje afrických domorodých kmenů, masky či africkou batiku, nádobí z keramiky, seznámily se s rentgenovou skalní malbou, která je typická pro australské domorodé kmeny, učily se vyrábět luky a indiánské čelenky nebo hrály lakros. Nejzábavnější však pro ně byla kresba na tvář a příprava na pravý valašský brazilský karneval. „Na to jsem se těšila ze všeho nejvíce,“ netajila se malá Lucka, jedna z účastnic tábora, a ostatní se k ní přidávaly. Brazilský karneval ve Velkých Karlovicích, kde tábor probíhá, bude totiž určitě představovat vyvrcholení týdenního pobytu.

Středisko volného času Alcedo v letošním roce pořádá celkem patnáct pobytových a příměstských táborů nejrůznějšího zaměření pro přibližně tři stovky dětí. „Mezi nejoblíbenější patří příměstský plavecký tábor, oblíbené však jsou i ostatní, například indiánský, vodácký, s angličtinou nebo se zvířátky,“ říká ředitel Alceda Pavel Bartoň, podle něhož Alcedo vždy klade důraz především na programovou náplň, bezpečnost dětí a profesionalitu vedoucích.    

 

Eva Stejskalová

tel. 737 019 667, 571 491 564​

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová