Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Škola vybuduje pro své žáky relaxační místnost
Relaxační výukovou místnost, která pomůže dětem zvládat jejich tělesný či mentální hendikep, vybuduje pro své žáky vsetínská základní škola v Luhu.

Ta se totiž kromě jiného zabývá také vzděláváním a integrací žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a s různými druhy postižení.

„Nová multisenzorální místnost bude obsahovat například terapeutický bazén s kuličkami, sedací vaky, speciální lampy a další relaxační pomůcky, které napomáhají zmírnit stres pramenící z nízkého sebevědomí nebo školních neúspěchů znevýhodněných či postižených žáků,“ přiblížil aktivitu školy její ředitel Petr Kořenek.

Relaxační místnost přitom škola vybuduje z dotačních prostředků, které získala na svůj projekt s názvem Zvýšená péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro usnadnění integrace. „Cílem tohoto projektu je však nejen vybudovat relaxační místnost a zařadit tak do výuky stimulační, kompenzační a reedukační činnosti, ale také vytvořit komplexní systém péče u integrovaných žáků, metodický materiál a obsah volitelného předmětu speciální pedagogické péče ve škole,“ upřesnil  Kořenek s tím, že škola na tento projekt získala dotaci ve výši 1,18 milionu korun.

Vsetínská základní škola v Luhu se integraci žáků s různými druhy postižení věnuje již několik let a kromě tříd pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami se zaměřením na vývojové poruchy učení jako je například dyslexie, dysgrafie a další vzdělává i patnáct individuálně integrovaných žáků, z nichž šest využívá služeb asistenta pedagoga.

 

 

 

Eva Stejskalová

 

571 491 564

737 019 667,
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová