Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Škola plná rétorů
Již druhým rokem se vítězem oblastního kola celostátní soutěže řečníků Mladý Démosthenes stala žákyně zlínské 16. ZŠ Okružní.

Letošní vítězka nejstarší kategorie, tedy žáků ve věku 14 až 15 let, Kristýna Odehnalová se v průběhu března zúčastní kola krajského, v případě úspěchu následně i celorepublikového.

Soutěž pro žáky základních škol Mladý Demosthenes hledá nové talenty – děti, které umí přesvědčivě vyprávět připravené příběhy, mají cit pro češtinu, dobře artikulují a ovládají mimoverbální komunikaci.

Všech regionálních kol druhého ročníku soutěže se zúčastnila pražská porota s předsedkyní Janou Adámkovou, která vychovala ve své moderátorské škole D3 mnoho nových tváří. Ve Zlíně se tak 24. února "zrodili" novopečení vítězové regionů Zlín, Uherské Hradiště a Vsetín.

Krajské kolo proběhne jako kolo neveřejné – korespondenční. Základní škola, která zastupuje vítěze kola regionálního, zajistí natočení záznamu 1 až 2 minutového monologu účastníka na DVD a zašle jej do Prahy. Krajští vítězové se potom utkají v celorepublikovém kole.

Do loňského finále postoupila i zlínská favoritka, žákyně 16. ZŠ Okružní - Adéla Pšenčíková - vítězka oblastního a posléze i krajského kola.


 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová