Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti ze Zlínského kraje přivezli zlatou medaili z Mistrovství ČR v grafických předmětech
​​Žáci ze Zlínského kraje se zúčastnili ve dnech 18.-19. dubna 2016 Mistrovství ČR v grafických předmětech. Domů přivezli zlatou medaili v psaní na klávesnici, dvě druhá místa v korektuře textu a záznamu mluveného slova. Pořadatelem 24. ročníku se stala Vyšší odborná škola a Střední odborná škola Nový Bydžov.

Do celorepublikového kola byli nominováni Veronika Matelová, Blanka Adamová a Magdaléna Ševců z Obchodní akademie Tomáše Bati a VOŠE Zlín, Michal Rak, Karin Imbergerová a Lenka Vašenková z Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí, Anna Mičková z Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť a Libor Machal​a z Obchodní akademie, VOŠ a JŠ Uherské Hradiště. Všichni žáci postoupili na základě výsledků, které podali v krajském kole, které uspořádala OA a VOŠ Valašské Meziříčí.

Soutěží se ve čtyřech disciplínách – psaní na klávesnici, korektura textu, záznam mluveného slova a wordprocessing.

V celostátním kole může žák soutěžit v dané disciplíně jen na základě nominace. Výsledky byly opravdu vynikající, protože jsme domů dovezli zlatou medaili v psaní na klávesnici – Michal Rak, dvě druhá místa – Anna Mičková v korektuře textu a Karin Imbergerová v záznamu mluveného slova. Jen dvě soutěžící se nominovaly ve všech disciplínách. Jednou z nich je i Anna Mičková. Všechny další výsledky jsou uvedeny v tabulce.

Všem žákům patří velké poděkování za jejich výkony a reprezentaci Zlínského kraje.Autor: Pavla Mičková
Vložil/a: Jana Vodáková