Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí se probojovali do celostátního kola soutěže Mladý chemik

​​​Žáci ZŠ Šafaříkova se potřetí za sebou probojovali do celostátního  finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika České republiky a navázali tak na úspěšné předchozí dva roky.

V letošním roce se v našem regionu této oborové soutěže zúčastnilo celkem 611 žáků devátých tříd,  z nich 59 nejlepších změřilo síly na ISŠ-COP Valašské Meziříčí, a to nejprve v teoretickém testu znalostí chemie, později nejlepší třicítka i v laboratoři při praktických dovednostech. Naši žáci patřili k těm nejlepším už při testování znalostí, prací v laboratoři to jen potvrdili. Tereza Šimsová z 9. A se umístila na 2. místě, Jakub Holčák z 9. B se umístil na 3. místě a Kateřina Bilová z 9.B obsadila 13. místo. Díky štědrým sponzorům si odnesli i krásné ceny – tablet, oudoorovou kameru a sluchátka.

Tereza a Jakub se tak 16. června 2016 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice potkají s dalšími 38 mladými chemiky ze základních škol celé ČR.

Všem našim žákům děkuji za opravdu skvělou reprezentaci školy, Jakubovi a Tereze přeji hodně sil na náročnou závěrečnou přípravu a úspěch ve finále.


Jana Veselá, uč. chemie


Autor: Jana Veselá
Vložil/a: Radka Evjáková