Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výstava prací pedagogů Zlínského kraje
V historických prostorách tvrze v Rymicích minulý týden slavnostně zahájili 2. ročník Výstavy prací pedagogů Zlínského kraje, akce byla součástí vyhlášeného Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby v ČR. Výstava bude součástí návštěvního okruhu místního skanzenu a potrvá až do konce září.

Ve čtvrtek 14. dubna v 15:00 hod. jsme za účasti pozvaných hostů slavnostně zahájili 2. ročník Výstavy prací pedagogů Zlínského kraje, která se opět koná v historických prostorách tvrze v Rymicích. Když jsme začali na konci loňského roku oslovovat pedagogy, zdálo se, že zájem vystavovat nebude tak velký jako v prvním ročníku. O to více nás potěšilo, že v závěru se zapojilo třicet dva pedagogů ze všech možných koutů Zlínského kraje. Jelikož náš úmysl zůstává stále stejný, a to představit pedagogy jako kreativní a tvůrčí lidi, nebránili jsme se tomu, aby i oblasti vystavovaných děl byly různorodé. Proto můžete najít na této výstavě nejen práce rukodělné a výtvarné, ale též literární a badatelské. 
IMG_5307.JPG
Slavnostní otevření výstavy zahájili Markéta Mullerová z Muzea Kroměřížska, ředitelka Základní a Mateřské školy v Rymicích Hana Pátková, starosta obce Rymice Martin Bártík a zástupkyně ředitele muzea Markéta Mercová. Dalším bodem programu bylo vystoupení pana Smiřického, jehož zásluhou byl objeven zapomenutý barokní hudební skladatel kantor Josef Schreier, rodák z Dřevohostic. Přítomní si vyslechli ukázku z chrámu sv. Víta, kde měla vánoční mše uvedeného autora premiéru. K poslechu, při prohlídce výstavy, hrála cimbálová muzika dětského valašského souboru Malá Rusava.

Máme radost ze zatím velmi kladných ohlasů jak návštěvníků, tak autorů. Proto Vás všechny srdečně zveme na návštěvu této ojedinělé výstavy, která bude součástí návštěvního okruhu skanzenu v Rymicích a potrvá až do konce září.
IMG_5293.JPG
IMG_5351.JPG


Autor: Hana Pátková
Vložil/a: Jana Vodáková