Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studijní pobyt zaměstnanců VOŠP a SPŠM Kroměříž ve Velké Británii
​Začátkem července vycestovali zaměstnanci VOŠP a SPŠM Kroměříž v rámci projektu ERASMUS + Comenius posílit své jazykové kompetence do Velké Británie.


Devět pedagogických pracovníků a zaměstnanců VOŠP a SPŠM Kroměříž mělo počátkem července příležitost vycestovat do Velké Británie v rámci projektu ERASMUS+ COMENIUS: Posílení jazykových a jazykově metodologických kompetencí pedagogů a zaměstnanců VOŠP a SPŠM v Kroměříži. 

Osm kolegů se zúčastnilo 14denního jazykového kurzu Better English for Teachers v jihoanglickém Exeteru v hrabství Devon. Program zahrnoval denní praktickou výuku jazyka v rozsahu 6 hodin a také poznávací zájezdy do blízkého okolí a národních parků Dartmoor a Exmoor.

Rozdělení do skupin podle individuální jazykové úrovně umožnilo stážistům poznat učitele z Itálie, Španělska, Bulharska, Polska a Nového Zélandu. Zkušení lektoři vedli hodiny interaktivní a kreativní formou, která napomohla odbourat počáteční rozpaky a nervozitu a navodit přátelskou atmosféru.


V rámci stejného projektu vycestovala také vyučující angličtiny na 14denní metodický kurz do skotského Edinburghu. Mimo získávání nových poznatků a výměnu zkušeností se zahraničními a anglickými lektory ve výuce jazyka měla možnost navštívit ostrov Skye, malebný hrad Eileen Castle, horské údolí Glencoe, Glasgow a vyzkoušela si také tradiční skotské tance.


Na závěr obou kurzů obdrželi všichni účastníci certifikát o úspěšném absolvování.

Z Británie jsme všichni odjížděli obohaceni o spoustu krásných zážitků, poznatků a s kontakty na nové přátele a motivovaní do dalšího studia. Většina absolventů stáže nyní pravidelně dochází do kurzu angličtiny na jazykové škole.

Konečným výstupem jazykového kurzu je vedení vyučovací hodiny v anglickém jazyce, úspěšně proběhly tři hodiny mikrobiologie pod vedením  Jitky Tovaryšové.


 
Autor:  Jitka Tovaryšová, Soňa Pyšňaková
Vložil/a: Radka Evjáková