Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Sladké opojení v Kroměříži

​​Již po dvanácté se zde dne 12. května konala celostátní soutěž učňů v cukrářských dovednostech Sladké opojení, zapsaná ve Věstníku školství MŠMT ČR. Učni ze šesti odborných učilišť celé republiky přijeli do kroměřížské Střední školy hotelové a služeb, aby předvedli svůj um.

​Témata ke zpracování jsou každoročně obměňována, letos byly jako námět vzaty Podzimní variace. Úkol nebyl jednoduchý. V rámci stanoveného časového limitu muselo sedm dvojic vytvořit dort libovolného tvaru a doplnit jej vymodelovanými figurkami. Tematická šíře umožnila plno variabilních nápadů. Během dopoledne vznikala díla s motivy podzimní zahrady, ovocného pokušení, podzimu v lese… Všemu vévodily dvě umně nazdobené dýně nesoucí název Myší rej a Podzim čaruje.


Na práci soutěžících dohlížela odborná tříčlenná porota, která nehodnotila pouze nápad samotný, ale i zručnost při práci, hygienu a tvůrčí přístup v aranžmá.  Favoritem byla děvčata z Kroměříže Tereza Niščáková ze 2. ročníku oboru Cukrářské práce a Tereza Vašinová z 1. ročníku téhož oboru. Po zásluze získala 1. místo. Na soutěž je připravovala učitelka odborného výcviku Bc. Iva Gáliková. Druhou a třetí pozici obsadily dvojice z Ostravy Poruby a z Mohelnice.

Sezna​​​​m účastníků soutěže:

1. SŠ gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec

2. OU a PrŠ Mohelnice

3. OU a PrŠ Hlučín

4. OU Chroustovice

5. SOŠ, SOU Třešť       

6. SŠ Zdeňka Matějčka, 17. Listopadu 1123/70, Ostrava-Poruba

7. Střední škola hotelová a služeb Kroměříž


Zdařilá soutěž dělá dobré jméno nejen škole, ale i našemu městu.

Autor: Svatava Mlčochová
Vložil/a: Radka Evjáková