Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Střední průmyslová škola Otrokovice: podzim na stáži v Corku

​Výjimečné zážitky získali studenti a učitelé Střední průmyslové školy Otrokovice v průběhu letošního října a listopadu. Díky úspěšnému projektu Be connected a podpoře Evropského sociálního fondu ČR vycestovala skupina třiceti studentů s pedagogickým doprovodem na jazykově-poznávací výjezd na Britské ostrovy. 

Celkem osm učitelů se účastnilo jazykového kurzu a zahraniční stáže v partnerské škole v irském Corku.  Intenzivní výuka angličtina probíhala v jazykové škole ACET Active Centre of English Training, která má 40letou tradici a je řazena mezi nejkvalitnější jazykové školy. Naši učitelé „chodili do školy" společně s dalšími studenty z různých zemí světa. Mezinárodní složení výukových skupin (např. studenti z Francie, Německa, Španělska, Japonska) zajišťovalo komunikaci výhradně v anglickém jazyce. Škola sama požaduje komunikaci v angličtině i během přestávek a pohybu v prostorách školy.

Dva z učitelů absolvovali stáže, na kterých sledovali fungování školy, systém výuku, a mohli tak porovnat metody výuky v zahraničí a u nás. Ocenili zejména použité aktivizační metody, které viděli na násleších a o jejichž větší začlenění ve výuce budou usilovat také na Střední průmyslové škole Otrokovice.

DSCN3847.JPG

Co se týče početné skupiny studentů, ti se kromě klasické jazykové výuky zaměřené na gramatiku a slovní zásobu seznámili s reáliemi měst Corku a Dublinu, získali podrobné informace o Irské republice, historii Halloweenu, vyzkoušeli si anglické jazykové hry, práci s textem, rozličná poslechová cvičení, kooperativní výuku i samostatnou práci pod vedením zkušených lektorů. Ve volném čase navštívili poloostrov Dingle, který je nejzápadnějším místem Irska, pláže u Atlantického oceánu, národní park Killarney. Díky výletům žáci poznali krásnou irskou přírodu s množstvím farem, ovcemi a dobytkem. Ve večerních hodinách si užili typický irský pub, kde si mohli naživo poslechnout irskou kapelu.

Všichni účastníci pozitivně hodnotili celkovou úroveň zahraničního výjezdu, srdečné prostředí a organizaci akce. Jazykově-vzdělávací pobyt byl velkým přínosem mimo jiné také díky vstřícnosti a přátelskému chování lektorů z irské jazykové školy i otrokovické agentury Enjoy English, která se na realizaci kurzů podílela. Žáci i učitelé zlepšili své komunikační dovednosti, které mohli ihned uplatnit při výletech, nákupech či v restauracích.

Nově získaná zkušenost v cizojazyčném prostředí naplnila cíle školních vzdělávacích plánů Střední průmyslové školy Otrokovice a navázala na další mezinárodní aktivity školy. Také v budoucnu plánujeme vysílat žáky na krátkodobé i dlouhodobé zahraniční stáže, a je tudíž potřeba, aby byli jazykově vybaveni. Podobně cenným prožitkem je pochopení tradice a odlišné sociální a kulturní hodnoty jiného národa.

DSCN3951.JPG

DSCN3827.JPG logolink kcdpv.jpg

Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková