Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti z otrokovické průmyslovky se učí přímo od italských kuchařů. Škola podporuje rozvíjení podnikavosti v evropském projektu Teacher 2020
Třetí výjezd šesti kuchařů-číšníků Střední průmyslové školy Otrokovice právě probíhá v italském Rimini. Žáci získávají cenné zkušenosti přímo od italských kuchařů. V září ve škole zahájili také aktivity mezinárodního projektu Teacher 2020.

Třetí výjezd skupiny šesti kuchařů-číšníků třetího ročníku Střední průmyslové školy Otrokovice probíhá od 1. do 23. října v italském Rimini. V rámci projektu Evropské zkušenosti bez hranic, který je financovaný z evropského programu Erasmus+, studenti získávají cenné zkušenosti přímo od italských kuchařů. Stážisté bydlí v hotelu Bengasi, pracují po dvojicích, každá dvojice v jiném hotelu nebo taverně. První dvojice připravuje snídaňové menu a dezerty, druhá dvojice se zabývá zpracováním ryb a mořských plodů, třetí dvojice pomáhá s přípravou obědů a večeří (italské těstoviny, rizota, saláty atd.). Studenti mají různou pracovní dobu, ve volném čase objevují krásy Rimini a okolí, prochází se po písečných plážích a ochutnávají pravou italskou kávu a zmrzlinu.
Itálie2.jpg 

Teacher 2020: na cestě k rozvoji podnikavosti v evropském školství

Prvním seminářem pro žáky zahájili v pátek 11. září na Střední průmyslové škole Otrokovice aktivity mezinárodního projektu Teacher 2020. Třída 3. B se zúčastnila přednášky na téma podnikavost a podnikavé myšlení. Lektoři představili inspirativní osobnosti a firmy Zlínského kraje, požadavky zaměstnavatelů v regionu. V druhé polovině semináře vystoupil Viktor Mechl ze společnosti Continental Barum, který sdílel se studenty příběh své kariérní cesty, její úskalí, překážky a předal jim tipy do úspěšného profesního života. Cyklus bude pokračovat návštěvou muzea T. Bati ve Zlíně, přípravou studentských prací na témata související s podnikavostí. Projekt trvá do roku 2016, partnery školy jsou tři evropské univerzity (University of Girona, Catalonia, University of Glasgow,  Skotsko, Unversitatea din Pitesti,  Rumunsko), italská střední škola, základní škola ze Španělska a středisko služeb školám z Dánska. 
IMG_5742.JPG
Otrokovická průmyslovka podporuje iniciativu a podnikavost svých studentů prostřednictvím různých aktivit. Jednou z nich byla také účast na konferenci Motivace v baťovském systému, která se uskutečnila v úterý 15. září v kavárně ve 14|15 Baťově institut. Naši žáci za doprovodu paní učitelky Daňkové a paní učitelky Vondrákové prezentovali na celodenním setkání, jehož hlavním hostem byla vnučka Jana Antonína Bati - paní Dolores Baťa Arambasic z Brazílie. Program k 50. výročí úmrtí Jana Antonína Bati, který byl nástupcem a pokračovatelem zakladatele firmy Baťa a geniálního podnikatele Tomáše Bati, vyvrcholil diskuzí a projekcí filmu Šumné stopy Brazílie v čele s hlavním protagonistou architektem Davidem Vávrou.

IMG_6662.JPG
IMG_6709.JPG
IMG_6623.JPG

​​
Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková