Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
První místo v celorepublikovém účetním finále si zasloužile přivezly domů žákyně Obchodní akademie Valašské Meziříčí

​Pětičlenný tým žákyň ve složení Radka Chudobová, Michaela Orlitová, Kateřina Horáková, Judita Šrámková a Kateřina Icelová  získal pro naši školu prvenství v  5. ročníku „Účetní olympiády" pořádané katedrou finančního účetnictví a auditingu na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Ve finále, které se konalo 27. listopadu 2015, se utkaly 3 nejlepší pětičlenné týmy, které své místo mezi nejlepšími získaly řešením modelové studie, na níž intenzivně pracovaly 2 měsíce. 

Jejich finálovým úkolem bylo ve vymezeném čase 4 hodin vyřešit 3 zadané příklady a připravit si prezentaci jednoho z nich, který vylosovala vyučující. Následovala 30 minutová obhajoba před členy katedry a ostatními týmy, které se snažily získat plusové body různými dotazy k danému způsobu řešení.

Následující den na Pedagogické konferenci za účasti celé řady pedagogů z různých škol a odborníků VŠE na danou problematiku si žákyně převzaly diplomy a věcné ceny za 1. místo.

Pořadí škol bylo následující:

1. Obchodní akademie Valašské Meziříčí
2. Obchodní akademie Liberec
3. Obchodní akademie Ústí nad Labem

Blahopřejeme k  1. místu, které si právem získaly díky perfektně odvedené práci, nejlepší prezentaci a příkladné souhře všech členek v týmu. Studentky přispěly k širšímu povědomí o naší škole mezi pedagogickou a odbornou veřejností. Vítězství je o to cennější, že i když je to pro školu již čtvrté finále, první místo je vůbec poprvé a bylo přerušeno čtyřleté prvenství OA Ústí nad Labem.

Děkujeme a přejeme hodně dalších studijních úspěchů.


Alena Stibůrková​​​
vedoucí týmu 

Autor: Alena Stibůrková
Vložil/a: Radka Evjáková