Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projektový den očima studentů
​V pátek 12. února se na Gymnáziu Valašské Klobouky konal projektový den pod názvem „Den na střední škole“. Zúčastnili se ho žáci 9. ročníků ze všech okolních základních škol, kteří mají zájem o studium na gymnáziu.

Do programu, který měl uchazeče především seznámit s děním na gymnáziu, se zapojili jak vyučující, tak studenti, jenž měli na sestavení tohoto programu zvlášť velký podíl. V budově školy se nacházelo několik stanovišť. Každé stanoviště mělo informovat o jednom určitém předmětu. Žáci se zájmem o přírodní vědy mohli navštívit například učebnu biologie s ukázkou laboratorní práce – pitva ryby , prasečí ledviny, pozorování strašilek. Také program v chemické a fyzikální laboratoři byl podle ohlasů velmi poutavý. Humanitně zaměření žáci měli možnost dozvědět se něco málo o výuce jazyků a dějepisu. Ani ve sportovním a uměleckém vyžití jsme nebyli pozadu – k dispozici byly třídy výtvarné a hudební výchovy, a stejně tak sportovní hala, kde se žáci mohli odreagovat zapojením do kopané či volejbalu. Zpestřením celého dne byl foto koutek pod vedením školní organizace AIESEC. 

Kladné hodnocení ze stran uchazečů se týkalo zejména přátelského přístupu, možnosti rozhovoru se stávajícími studenty a celkové organizace. Tento den mnoha žákům dopomohl k budoucímu rozhodování, jak bylo zřejmé z jejich pozitivních reakcí. 

Akce byla stejně přínosná i pro samotné studenty, kteří se podíleli na organizaci a mohli uplatnit své dovednosti a kreativitu. 

Ve srovnání s předešlými lety bylo znatelné zlepšení programu a z pohledu vyučujících hojná účast. K našemu překvapení se sem vraceli již informovaní žáci, kteří se chtěli upevnit ve svém rozhodnutí zvolit si naši školu. Škola se nachází z hlediska dopravy na výhodném místě, což bylo pro mnoho budoucích studentů rozhodujícím faktorem.

Uchazeči byli aktivní a komunikace s nimi i jejich poznatky byly pro nás zdrojem informací pro tuto reportáž. 
VK1.jpg
VK2.jpg 
VK3.jpg


Autor: Veronika Baksová, Sára Manová a Sabina Olšarová, 3.G
Vložil/a: Jana Vodáková