Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Předškoláci se učili, že cesta není hřiště

Během posledního kvě​tnového pondělního dopoledne zdolaly děti ze sedmi pracovišť Mateřské školy Otrokovice sedm různých disciplín. Tradiční výchovně vzdělávací akce s názvem Cesta není hřiště, která se konala na Dopravním hřišti Otrokovice, se zúčastnilo 30. května 2016 na 160 předškoláků.

„Tento projekt je zaměřen na pochopení nejdůležitějších a nejproblematičtějších situací v silničním provozu a na získání dovedností, které pomohou tyto situace dětem zdolávat," vysvětlila ředitelka Mateřské školy Otrokovice Magda Zycháčková.

Dopravní dopoledne na hřišti u Základní školy Trávníky bylo zahájeno sirénou policejního vozidla a tematickou písní Jede auto z kopečka. Poté, co každý účastník obdržel svůj řidičský průkaz, do kterého během absolvování jednotlivých disciplín získával razítka, přistoupili organizátoři ke stanovištím, kde děti plnily úkoly. Disciplíny obsahovaly jízdu zručnosti na koloběžkách, jízdu na šlapacích motokárách, skládání puzzle z dopravních značek, štafetový běh záchranářů, jízdu na koloběžkách podle pravidel silničního provozu, a na jednom ze stanovišť děti určovaly co je dobře a co je špatně podle obrázků s dopravní tematikou. „V posledních letech jsme do této akce zařadili také stanoviště s ukázkou práce městské policie. Děti si mohou prohlédnout policejní vozidlo a seznámit se se základní činností strážníků," uvedla hlavní koordinátorka akce Lenka Kedrová, učitelka Mateřské školy J. Žižky. „Novinkou letošního roku je jízda na šlapacích motokárách, které nám zapůjčil Dům dětí a mládeže Sluníčko. V minulých letech jsme využívali krabicová auta," usmívá se Lenka Kedrová. „Velkým pomocníkem je i zřizovatel MŠO, město Otrokovice, který zajistil všem dětem pracovníkům bezpečnostní vesty," doplnila ředitelka Magda Zycháčková.

Dopravní akce Cesta není hřiště má několik cílů. Hlavním z nich je naučit děti bezpečně se pohybovat po chodníku, na silnici, na dopravním hřišti nebo v parku. Dále pak seznámit děti s dopravními značkami a jejich významem, vysvětlit dětem funkci semaforu, seznámit s dopravními prostředky (jak lidé cestují), poučit o nebezpečných dopravních situacích a cvičit bezpečné chování v těchto situacích.

Autor: Romana Stehlíková
Vložil/a: Radka Evjáková