Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Paragraf 11/55

​​​​​​​Za pět minut dvanáct, čas dodržovat zákon! Motto projektu: „Je třeba dodržovat zákony a dohodnutá pravidla“. Tak se jmenuje soutěž, která proběhla 26. února 2016 na naší škole ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí. 


Soutěžilo 12 družstev 2. stupně a všichni jsme se, jako každoročně, na soutěž moc těšili. Soutěž proběhla v pěti kolech:

1. Zákony - odpovídali jsme na 10 otázek z oblasti práva

2. Postav věž - naším úkolem bylo v časovém limitu dvaceti minut postavit co nejvyšší věž, která nesměla po uplynutí času 10 vteřin spadnout

3. Kdybych byl starostou - měli jsme vymyslet 6 základních zákonů pro obec

4. Jak bys to vyřešil - vylosovali jsme si téma (např. Měly by být ve škole povoleny tělesné tresty?...) a následně toto téma prezentovali

5. Porušíš zákon - dostali jsme fotografie šesti figurantů a měli jsme se rozhodnout, zdali bychom jim prodali tabákové výrobky nebo neprodali


Cílem této soutěže bylo poznání nutnosti zákonů, vyhlášek a jejich prospěšnosti pro lidi, rozvoj rétorických dovedností, schopnost argumentovat, posilování odvahy veřejně obhajovat výsledky své práce, rozvoj týmového ducha.

Atmosféra byla výborná a bouřlivá. Svým tanečním vystoupením nám celou soutěž osvěžila žákyně Dorota Příleská z 6. A. Povzbudit nás přišli spolužáci. A jak to dopadlo? 
První místo obsadila třída 7. C, druhé místo obsadila třída 6. C, na třetím místě skončila třída 9. B. Všem vítězům blahopřejeme. Tímto ale soutěž Paragraf 11/55 nekončí. V letošním roce se soutěže na naší škole zúčastnili i zástupci ostatních základních škol z Valašského Meziříčí, aby se přišli podívat, jak soutěž probíhá. 13. května 2016 bude probíhat ve Valašském Meziříčí městské kolo soutěže Paragraf 11/55 pod záštitou Městského úřadu ve Valašském Meziříčí a Městské policie ve Valašském Meziříčí. 


Autor: Jana Bernátková
Vložil/a: Radka Evjáková