Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Odborná stáž v Budvě

​​Ve dnech 21.-31. května 2016 se žáci oborů Gastronomie, Kuchař-číšník, Pekař a Cukrář za finanční podpory města Valašské Meziříčí zúčastnili společně s pedagogickým doprovodem odborné stáže v Černé Hoře.


Stáž je výsledkem dlouhodobé spolupráce měst Valašské Meziříčí a Budva, která trvá déle než 15 let. Díky těmto kontaktům vznikla již před více než 10 lety spolupráce mezi naší školou a Střední odbornou školou a gymnáziem Danila Kiše v Budvě.

V rámci této návštěvy měli žáci potravinářských oborů možnost seznámit se s prostředím přímořské riviéry, kterou pro představu v minulém roce navštívilo více než 5 milionů turistů. V reálném prostředí špičkových restaurací a hotelů si mohli ověřit dovednosti, jakým se učí u nás ve škole. Pracovali v hotelech Merkur, Mediteran a v nově zrekonstruovaném hotelu Budva. V posledním zmiňovaném hotelu jsme se s jeho vedením dohodli na budoucí odborné praxi žáků a možnosti uspořádání Dnů české kuchyně pro návštěvníky.


Naši žáci jako projev poděkování během jednoho dne připravili některá tradiční česká jídla, jako například bramborák, frgál a drobné zákusky. Prezentaci, která se všem líbila, připravili v prostorách střední školy a pozvali na ochutnávku jak představitele školy, tak představitele města Budvy a spolupracujících hotelů. Nabízené pokrmy všem velmi chutnaly.

V průběhu stáže naši delegaci přijal i starosta města Budvy docent Srdža Popovič. Pan starosta nás ujistil o své vstřícnosti dál pokračovat ve spolupráci, a že se těší na návštěvu Zlínského kraje a Valašského Meziříčí. Z celého působení našich žáků v černohorském letovisku byla odvysílaná reportáž v místní televizi.


Těchto deset dní obohatilo stážisty o zkušenosti ze zahraniční s jiným tradicemi, kulturou, jazykem a v neposlední řadě i jiným prostředím práce. A také se ukázalo, že se naši žáci nemají zač stydět a že by se se svými dovednosti uplatnili i zde.

​Děkujeme všem za příkladnou reprezentaci školy a budeme se těšit, že se v budoucnu bude tato akce opakovat.


Autor: Petr Pavlůsek
Vložil/a: Radka Evjáková