Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mladí podlaháři změřili své dovednosti v Uherském Brodě
​Republikový šampionát žáků středních škol z oboru podlahář pod názvem PODLAHA CUP 2016 se uskutečnil v úterý 3. května na půdě Středního odborného učiliště Uherský Brod. Kromě zástupců této školy, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, se klání zúčastnili soutěžící z dalších čtyř škol z České republiky.
 
Nad akcí převzali záštitu hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Navrátil. Oba dva také na akci zavítali jako hosté. Úkolem soutěžících bylo v časovém limitu pěti hodin složit část podlahy podle předem určeného vzoru, včetně přípravy materiálu a vytvoření cenové kalkulace. Vítězství si nakonec odnesli reprezentanti Střední školy polytechnické Brno, druhé místo získali zástupci Střední školy pro sluchově postižené a odborného učiliště Brno a na třetím místě skončili domácí borci ze Středního odborného učiliště Uherský Brod. 
P1070365.JPG
Cílem soutěže, jejímž pořadatelem je Cech podlahářů České republiky, je snaha oživit výuku podlahářského oboru, ověřit teoretické znalosti a řemeslnou dovednost žáků a zprostředkovat setkání pedagogů s odborníky z praxe. ​Podlahářství je jedním z šestnácti učebních oborů, jejichž žáky Zlínský kraj motivuje ke studiu finančními stipendii v rámci své podpory řemesel v odborném školství. Na podporu řemesel kraj v letošním roce vyčlenil celkem 4,6 milionu korun. 
 

PODLAHA CUP 2016 - zúčastněné školy

Střední odborné učiliště Uherský Brod
Střední odborná škola stavební a zahradnická Praha
Střední škola technická Praha
Střední škola polytechnická Brno
Střední škola pro sluchově postižené a odborné učiliště Brno

P1070378.JPG
P1070392.JPG
P1070333.JPG

Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková