Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V Uherském Hradišti chtějí využívat nejnovější 3D technologie ve výuce

​​Pedagogové a žáci Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště jsou zapojeni do projektu „Additive manufacturing, adding high​-tech in education" v rámci programu Erasmus+. Partnery tohoto projektu jsou dále pedagogové a žáci technických škol z Belgie, Norska, Islandu a Německa. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je využití nejnovějších 3D technologií ve výrobě, ale i jejich zavádění do výuky v technických odborných školách.

Partneři plní v rámci projektu zadané úkoly. Všichni společně připravují 3D puzzle, které mají podobu mapy Evropy. Součástí mapy jsou také symboly, které reprezentují jednotlivé země. To vše je vyrobeno díky technologii 3D tisku.  Pedagogové SŠPHZ Uherské Hradiště navíc pracují na vývoji extruderu, což je zařízení na výrobu spotřebního materiálu pro 3D tiskárnu.

Partneři se pravidelně setkávají v rámci pracovních meetingů, které se střídavě konají ve všech partnerských zemích. Poslední meeting se uskutečnil v březnu tohoto roku v Norsku.  Ze SŠPHZ UH se projektové schůzky zúčastnili 2 pedagogové a 2 žáci. Jednalo se o předposlední meeting v rámci projektu, kde partneři pracovali na dokončení projektových úkolů a společně se připravovali na závěrečný meeting, který se uskuteční v květnu v Belgii. Kromě toho všichni účastnici společně navštívili továrnu na zpracování hliníku Hydro a Námořní muzeum ve Stordu, připraveny byly také sportovní a volnočasové aktivity pro žáky.


Jak hodnotí účast na této aktivitě sami žáci? „V rámci projektu jsem se již zúčastnil několika meetingů včetně posledního, který se uskutečnil v Norsku. Jsem rád, že se naše škola do tohoto projektu zapojila, protože jsem měl možnost navštívit Norsko, zlepšit si angličtinu a poznat studenty z jiných zemí a seznámit se s jejich zvyklostmi a kulturou." řekl Tomáš Lukeštík, žák 4. ročníku oboru strojírenství. „V rámci projektu jsem se zúčastnil meetingu, který proběhl v listopadu 2015 v Uherském Hradišti. Meetingu se zúčastnili i učitelé a studenti z partnerských zemí. Kromě pracovních schůzek jsme měli možnost se zúčastnit workshopu o využití 3D technologií, který připravila naše škola ve spolupráci s firmou MCAE Systems, Kuřim. Kromě toho jsme se také společně vydali na exkurzi do firmy Aircraft Industries, Kunovice. Díky tomuto projektu jsem se seznámil s novými kamarády, se kterými jsme si mohli vyzkoušet dovednost anglického jazyka" sdělil Tomáš Homa, žák 4. ročníku oboru strojírenství.

Autor: Tereza Bahulová
Vložil/a: Radka Evjáková