Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Maturantky z Obchodní akademie T. Bati ovládly soutěže Daňový a Účetní tým

​​​Ve školním roce 2015/2016 se poprvé uskutečnily celostátní týmové soutěže v oblasti daní a účetnictví, které pořádala Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo.

Nejdříve se v listopadu konala soutěž Daňový tým, které se zúčastnilo celkem deset středoškolských týmů, naši školu, Obchodní akademii T. Bati a VOŠE Zlín, reprezentovaly Gabriela Fuksová, Ludmila Miklíková a Martina Němcová. Dívky proto musely na podzim svůj volný čas věnovat i samostudiu, jelikož předmět zabývající se pouze daňovou problematikou se na OA nevyučuje. Soutěž obnášela případovou studii, a tak si studentky musely poradit s výpočtem daně z příjmu fyzických osob, potom již odpovídaly na teoretické otázky. Na konci dne se pak mohly radovat z vítězství a s sebou do Zlína si odvézt poukaz na čtyřdenní pobyt v Paříži.


Na konci ledna proběhl opět ve Znojmě desátý ročník soutěže MÁ DÁTI – DAL, které se mohly zúčastnit pouze dvě ze zmíněných studentek. Zde si prověřily své dovednosti v účtování a za necelý měsíc tyto zkušenosti zhodnotily v soutěži Účetní tým, kterou absolvovaly opět všechny tři.  Tentokrát byla soutěž rozdělena na základní kolo a tzv. superfinále, které se později konalo v Praze. Základní kolo Gábina, Lidka a Martina opět vyhrály a již podruhé odjížděly ze Znojma s výhrou. Tentokrát v podobě poukazu na dvoudenní pobyt v Praze a návštěvu muzikálu.

O týden později se konalo v Praze zmíněné superfinále, jehož se zúčastnilo celkem pět týmů z celé České republiky. Standardně přišla nejdříve na řadu případová studie, ze které si každý tým odnesl získané body do části „Riskuj". Tentokrát byla hra obohacena o možnost využít tzv. žolíka, který zdvojnásoboval zisk nebo ztrátu. I v Praze se nakonec mohly dívky radovat z celkového vítězství, které společně oslaví na třídenním zájezdu do Budapešti.

Autor: Pavel Hýl
Vložil/a: Radka Evjáková