Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kostely, historické sbírky i výstava šatů od Blanky Matragi. Studentky z Bojkovic vyjely na exkurzi do Prahy a Drážďan
​Týden po Velikonocích se vydaly žákyně 1. a 2. ročníku Církevní střední odborné školy Bojkovice na třídenní exkurzi s cílem navštívit naše hlavní město a zároveň využít blízkosti německých Drážďan. 


První den jsme strávili dopoledne cestováním a odpoledne jsme vyrazili za historií české metropole. Od Václavského náměstí jsme se přesunuli přes Staroměstské náměstí až ke Španělské synagoze. Další zastávkou byla Betlémská kaple, Karlův most, Hradčany a Národní divadlo. Pro některé žákyně se jednalo o vůbec první návštěvu Prahy.
P1011760.JPGP1011759.JPG
Druhý den jsme brzy ráno vyjeli do Drážďan. Toto město, které se nachází pouhé půl hodiny cesty za hranicemi, nás překvapilo svou čistotou a tichostí. Po seznámení s reáliemi města na Brühlově terase jsme navštívili Albertinum a Zwinger a podívali jsme se též do kostela Frauenkirche a do katedrály. Večer pak byla možnost nakupovat v obchodních domech na Pražské ulici.

Poslední den jsme se věnovali opět Praze. V Obecním domě jsme navštívili výstavu secesního umění a nádherných šatů od Blanky Matragi. Exkurzi jsme ukončili návštěvou středověkých sbírek Národní galerie v Anežském klášteře a pak už jsme se těšili na návrat domů.
P1011767.JPG
​Jsme rádi, že celá akce proběhla v pořádku a v pohodě. Doufáme, že jsme si všichni odnesli zážitky na společný pobyt a dověděli jsme se další informace o naší historii.


Autor: Jindřiška V. Beránková
Vložil/a: Jana Vodáková