Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Jazykově poznávací zájezd kroměřížských studentů do Anglie
V rámci vzdělávacího projektu navštívili ve dnech 15.–21. listopadu studenti kroměřížské hotelové školy Londýn a jeho okolí.

 
První den jsme přejeli přes Německo až do francouzského přístavu Calais, kde jsme se přepravili trajektem přes kanál La Manche do Velké Británie. Vlny byly velké, krásně to houpalo, některé uspávalo, některým se dělalo zle. Vše dobře dopadlo a v ranních hodinách jsme dorazili do Londýna. Čekal nás velmi náročný den. Pěší procházkou jsme si prohlédli Westminster Abbey, Houses of Parliament, viděli jsme jízdní hlídku tzv. House Guards, Buckinghamský palác, Trafalgar Square, Picadilly Circus, typický světelnými reklamami a večer jsme zakončili projížďkou na obřím kole London Eye, kde jsme měli výhled na nádherně osvětlený Londýn.

 
Poté jsme odjeli se ubytovat k rodinám do Wokingu. Další den ráno následovala výuka angličtiny v typické anglické škole. V odpoledních hodinách jsme měli výlet do královského sídla ve Windsoru, odtud jsme šli do Etonu k elitní střední chlapecké škole. Večer jsme se vraceli opět k rodinám, které se s námi velmi spřátelily. Když autobus přijížděl a studenti viděli někoho z rodiny, ozývaly se výkřiky. "Jé, náš taťka už je tady"! Studentům se v rodinách líbilo, poznali, jak žijí, jejich gastronomii a po večer procvičili konverzaci.
11041117_10207514629241157_6172430979771362694_n.jpg
 
Další dny opět probíhala výuka, která byla celkem 9 hodin, studenti na závěr obdrželi certifikáty. V odpoledních hodinách po výuce jsme dále navštívili Stonehenge, Winchester a městečko Salisbury s nádhernými vánočními trhy. Také na nákupy v Primarku zbyla chvilka času a studenti nakupovali vánoční dárky.

 
A najednou jsme měli poslední den zájezdu a návštěvu muzea voskových figurín Madamme Tussaud's, Toweru, Greenwiche. Po celodenním programu už nás pěkně boleli nohy, těšili jsme se do autobusu a na párky k večeři. Odjížděli jsme na trajekt, a byla před námi dlouhá zpáteční cesta domů.

 
Všichni si odvezli spoustu zážitků, dojmů, nové jazykové znalosti, dárečky, no prostě byl to „super týden".
12235113_1015949521761644_7512211056095599798_n.jpg
 
Poděkování za realizaci patří především vedení školy, hlavní organizátor zájezdu byl Z. Král, další doprovod žáků D. Čížková a Kateřina Rozsypalová. Celou cestu nám byla k dispozici skvělá průvodkyně Iva. Bezpečnou dopravu zajistili řidiči Petr a Tomáš, „podšálky jsme všechny vrátily"! Zájezd pro naši školu zajistila CK Strava.
P1080896.jpg
 

 

 
Autor: Věra Kadlecová
Vložil/a: Jana Vodáková