Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
I s velkým hendikepem se dají dosáhnout velké věci

V rámci zeměpisu cestovního ruchu probíhají dvakrát ročně na Střední škole hotelové a služeb v Kroměříž přednášky cestovatelské rodiny Márových, kteří cestují po světě i se zdravotně postiženým synem. Přednášky jsou vždy plné informací, zážitků a žákům ukazují, že nic není nemožné.​​

Přednášky cestovatelské rodiny Márových se na Střední škole hotelové a služeb v Kroměříži  už staly tradicí. Dvakrát ročně v rámci výuky zeměpisu cestovního ruchu k nám přijedou se zajímavým vyprávěním o místě, které navštívili i se synem Jirkou, který má zdravotní hendikep. Heslo rodiny Márových je: "Věříme, že každý cíl je dosažitelný" a tím by se měli řídit i naši studenti.

Tentokrát byla jejich přednáška o Austrálii. Při Australské projekci rodiny Márových si studenti museli často říci: „To snad není možný!" Seznámili nás s tím, jak objeli celý kontinent kolem dokola a vydali se i do horoucího středu k posvátnému rudému monolitu Uluru. Cestou nakrmili skákající krokodýly, navštívili Velký bariérový útes, žasli v poušti mezi tisícovkou skalních jehel Pinnacles, obdivovali Sydney, Melbourne a Canberru.

Na konci zazněl dlouhý potlesk jako poděkování studentů za zajímavou přednášku.

 

Autor: Věra Kadlecová
Vložil/a: Radka Evjáková