Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž slaví 50 let

Letošní oslavy u příležitosti 50. výročí založení sboru jsou naplánovány na sobotu 24. září 2016 a budou se konat pod záštitou radního Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petra Navrátila a starosty města Kroměříže Jaroslava Němce. Ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži proběhne od 16 hodin Slavnostní jubilejní koncert.​​


Stovky studentek Střední pedagogické školy v Kroměříži již padesát let vytvářejí krásnou tradici sborového zpěvu ve městě, k jehož historii vždy hudba a zpěv neodmyslitelně patřila. Sbor založil v roce 1966 Vlastimil Válek, který navázal na práci pěveckého sboru Čajka vedeného Jindřichem Brabcem a Vlastimilem Mrvou. Od roku 1983 jej pak téměř třicet let vedl vynikající pedagog a sbormistr Jan Štěpánek, za jehož uměleckého vedení se stal sbor jedním z nejlepších studentských sborů na světě. V roce 2013 převzal práci se sborem Jiří Jablunka, který navázal na své úspěšné předchůdce.


Letošní oslavy u příležitosti 50. výročí založení sboru jsou naplánovány na sobotu 24. září 2016 a budou se konat pod záštitou radního Zlínského kraje pro školství, mládež a sport PaedDr. Petra Navrátila a starosty města Kroměříže Mgr. Jaroslava Němce. Ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži proběhne od 16 hodin Slavnostní jubilejní koncert, po kterém bude v prostorách školy následovat přátelské setkání bývalých členek sboru a hostů. Tam bude také odhalena Síň slávy, kde mohou všichni zavzpomínat na život se sborem prostřednictvím kronik s fotodokumentací a videoprojekcí. Oslavy se konají za podpory města Kroměříže a Zlínského kraje.

 

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková