Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti z mateřské školy uspořádaly výstavu

​Po celý školní rok tvořily různě kreativní dílka. Vznikly tak desítky obrázků, vystřihovánek, zvířátek a kulis zachycujících přírodu, zahradu nebo les. Od včerejšího dne jsou k vidění v obecní knihovně v Horní Lidči.


Tvůrčí výstavu dětí můžete navštívit už od 5. května 2016 v prostorách knihovny. Je plná barviček, léta, podzimu, zvířátek, květinek nebo pohádek. Přípravy na výstavu trvaly průběžně po celý školní rok. Včera na její vernisáž přišly desítky zvědavých tatínků, maminek či prarodičů. „Všechno tohle co tu vidíte, je zásluha Vašich dětí. Děti jsou šikovné a velmi kreativní. Děkuji také paní učitelkám, protože je to také jejich zásluha," pronášela slova k návštěvníkům včerejšího slavnostního zahájení ředitelka školy Dagmar Dubnická. 


Úvod vernisáže patřil malým školákům. Společně s jednou z paní učitelek zazpívali písničky, které byly milým zpříjemněním začátku výstavy. Mateřská škola se také sama postarala o catering a pro rodiče nachystala ochutnávku pomazánek, které jejich dítka ve školním zařízení svačí včetně seznamu potravin, z nichž se jednotlivé jídla připravují.


​Hostem vernisáže byl také starosta obce Josef Tkadlec. „Myslím si, že ta naše mateřská školka žije, a to je dobře. Přeji Vám, aby se Vám výstava líbila a dětem, aby se líbilo ve školce," řekl v úvodním slovu starosta.

Barevně laděná výstava dílek dětí z hornolidečské mateřské školy potrvá do konce měsíce května. K zhlédnutí je v prostorách obecní knihovny v Horní Lidči. 

Autor: Ludmila Brousilová
Vložil/a: Radka Evjáková