Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti ze Štěpánova si vytančily postup do celostátního finále Mateřinka 2016

Valašské Meziříčí budou na přehlídce tvořivosti dětí z mateřských škol, na Mateřince 2016, letos zastupovat děti z meziříčské Mateřské školy Štěpánov. Celostátní finále se uskuteční v Nymburce začátkem května.   

Taneční vystoupení „Na vlásku" choreografky Nikoly Bednárikové v podání dětí z Mateřské školy Štěpánov zaujalo pořadatele celostátní přehlídky tvořivosti dětí z mateřských škol natolik, že na celostátní finále do Nymburka pozvali právě děti ze Štěpánova. „Tanečky děti velmi baví. Jsou nadšené, když své vystoupení mohou prezentovat na veřejnosti. Proto byla naše účast na Mateřince víc než jasná.  Děti se na vystoupení na divadelních prknech velmi těšily. Nadšení, radost a elán dětí nás ohromoval," zhodnotila vystoupení dětí ředitelka Mateřské školy Štěpánov Iveta Kývalová.


„Velice si vážíme, že můžeme na festivalu reprezentovat nejen naši mateřskou školu, ale i město Valašské Meziříčí. Tímto bychom chtěli poděkovat městu Valašské Meziříčí za jeho finanční podporu, díky které se budou moci děti této přehlídky zúčastnit," dodala Iveta Kývalová.

Oblastního kola se letos 9. března ve Valašském Meziříčí zúčastnilo na 160 dětí z mateřských školek z Valašského Meziříčí a okolí. Vedle sedmi meziříčských mateřských škol se zde předvedli také předškoláci z Kunčic pod Ondřejníkem, Hošťálkové a Vidče. Diváci měli možnost zhlédnout sedm vystoupení.

Festival mateřských škol Mateřinka podporuje pravidelně i meziříčská radnice. „Festival Mateřinka přináší dětem radost z pohybu a ze zpívání a také je učí, aby se nestyděly vystoupit na veřejnost. Dětem se vystoupení moc povedlo. Program byl metodicky sladěný a nabídl pestrou přehlídku tvorby malých předškoláků. Chtěla bych všem zúčastněným poděkovat za snahu a píli, kterou přípravě věnovali a postupující mateřské škole Štěpánov popřát hodně štěstí v celostátním finále," řekla místostarostka města Yvona Wojaczková.     

Autor: Renata Votrubová
Vložil/a: Radka Evjáková