Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Česko-slovenský den na základní škole Křižná
Ve dnech 26.-27. 10. 2015 proběhl Česko-slovenský den, který byl určen pro žáky 6. ročníků. Cílem projektu, který byl iniciován vedením města Valašské Meziříčí a Partizánské, bylo navázání na společné historické a kulturní vazby Čechů a Slováků a přiblížení obou jazyků mladé generaci.​ 
 

Do projektu bylo vybráno vždy 8 žáků z každé základní školy (4 dívky a 4 chlapci). Žáci vytvořili společné třídy a v tomto složení pracovali ve škole ve Valašském Meziříčí a v Partizánském pod vedením české a slovenské paní učitelky. 


V pondělí naši školu navštívili slovenští studenti ze Základní školy Rudolfa Jašíka z Partizánského. Neztráceli jsme čas a hned jsme se dali do práce. Jakmile jsme si vyrobili jmenovky se jmény, následovaly úlohy na seznámení. Ve smíšených dvojicích jsme k sobě přiřazovali česká a slovenská slova formou pexesa, své znalosti jsme si ověřili v československém kvízu, také jsme si společně zazpívali českou a slovenskou píseň, a abychom jen neseděli, byly připraveny i aktivní úlohy - běžící diktát, pantomimum. 


V úterý jsme na oplátku my přijeli na Slovensko. Zde jsme se učili opět zábavnou formou a návštěvu jsme zakončili společným tancem zumby. 

Tyto dva dny byly úžasné, zažili jsme spoustu legrace, poznali nové kamarády a především nakoukli do tajů slovenštiny.

 ​

Autor: Romana Vallová
Vložil/a: Radka Evjáková