Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Akce Kroměříž bez hranic oslovila stovky lidí a vynesla téměř 140 tisíc korun pro postižené děti
​S velkým ohlasem a úspěšnou bilancí proběhla ve čtvrtek 17. 3. 2016 v Domě kultury v Kroměříži celodenní edukačně kulturní akce Kroměříž bez hranic. Organizátorům se podařilo propojit několik organizací poskytujících služby pro postižené občany a díky přímé podpoře desítek organizačních pracovníků a lektorů proměnili téměř všechny prostory v Domě kultury v Kroměříži na jedinečné místo bez hranic.

Bohatá nabídka aktivit a příležitostí pro podporu ušlechtilého cíle našla skvělou odezvu u žáků základních a středních škol, stala se místem setkání široké veřejnosti a lidí specializujících se na poskytování vzdělávacích a poradenských služeb pro osoby s různým druhem postižení.
 
Více jak 700 žáků mělo příležitost se seznámit s problémy, které každodenně musí řešit hendikepovaní lidé, vyzkoušeli si zajímavé kompenzační pomůcky, sportovní aktivity přizpůsobené pro lidi s tělesným omezením, získali spoustu zážitků a inspirace v rámci scénického představení lidí na vozíčku i pantomimického divadla neslyšících. To vše bylo doplněno možností zakoupit si nevšední dárky na jarmarku ZŠ a MŠ speciální Kroměříž. Ten přilákal i zájemce z řad široké veřejnosti Kroměříže. Na bohatý dopolední a odpolední program pro školy navázala večerní nabídka kulturního vyžití pro veřejnost: vernisáž fotografií Petra Stillera a nezapomenutelný koncert pražského souboru z Jedličkova ústavu  The Tap Tap.
_POE9577.jpg
Celkový počet účastníků celodenní akce Kroměříž bez hranic přesáhl 1500. Mnozí z nich navíc odevzdali přímo na místě benefiční příspěvek, který je věnovaný na nákup nového automobilu pro dopravu žáků do ZŠ a MŠ speciální v Kroměříži. Na tento účel se v rámci celého dne podařilo vybrat úctyhodnou částku 79276,- Kč, která bude dále díky spolupráci s nadací Divoké husy navýšena o 60 tisíc korun na celkovou částku 139 276,- Kč.
 
Organizátoři akce Kroměříž bez hranic – VOŠPS a SPgŠ Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury v Kroměříži a ZŠ a MŠ speciální Kroměříž děkují všem podporovatelům a partnerům akce. Společná věc se podařila. A možná byla založena i nová zajímavá tradice.
_POE9388.jpg
_POE8766.jpg
_POE8576.jpg


Autor: Jana Vítková
Vložil/a: Jana Vodáková