Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlatí automechanici ze Zlínského kraje jsou žáky Středního odborného učiliště Valašské Klobouky
​Žáci 3. ročníku oboru Automechanik po roční přestávce opět obhájili prvenství v regionální odborné soutěži AUTOMECHANIK JUNIOR 2015, letos pořádané Střední školou - COPT v Kroměříži.
 

Naši žáci Jakub Vaněk a Filip Zádrapa obsadili 1. a 2. místo v jednotlivých disciplínách a taktéž 1. místo v soutěži Středních škol Zlínského kraje v oboru Mechanik opravář motorových vozidel – Automechanik. Stalo se již téměř tradicí, že nejlepší Automechanici ze Zlínského kraje jsou připravováni právě na učilišti ve Valašských Kloboukách. Je to dáno také mladým kolektivem učitelů odborného výcviku Bc. Stanislavem Tomečkem, Bc. Josefem Manou a Bc. Radimem Valčíkem, kteří naše reprezentanty připravují. V teoretické přípravě je to pan učitel Ing. Kamil Ptáček. Všichni žáci nejprve projdou školním kolem. Dva nejlepší pak každoročně reprezentují učiliště v regionálním – krajském kole soutěže. Vítězové pak následně v kole národním. Všechna kola soutěže kopírují ,,Jednotnou závěrečnou zkoušku“. Žáci jsou tak nejlépe připraveni pro získání výučního listu a vstupu do praktického života. Je důležité též poznamenat, že oba borci zvítězili s velkým bodovým rozdílem před ostatními zástupci reprezentujících středních škol našeho regionu. Poděkování patří též odborným pracovištím, kde se žáci připravují v odborné přípravě. Je to Autoopravna Orsák a řada dalších smluvních autoservisů. Dále vedení naší školy, které neustále modernizuje areál dílen, a samozřejmě naši žáci jsou vybaveni nejmodernějšími diagnostickými pomůckami.


Nyní budeme přát stejné úspěchy žákům oboru Opravář zemědělských strojů, jež nás budou v měsíci dubnu, na stejné regionální soutěži zastupovat v Uherském Brodě. Ve stejný den na Mezinárodní soutěži oboru Malíř a lakýrník taktéž v Uherském Brodě, naši žáci dokonce obhajují loňské prvenství v této soutěži. Pevně věříme, že k tradici nejlepších řemeslníků našeho regionu zařadíme další řemeslo, jež vlastně „nově“ vyučujeme na naší škole.

 

Kolektiv učitelů odborného výcviku SOU Valašské Klobouky

 

Výsledková listina 2015.pdf Výsledková listina 2015.pdf

 
Autor: Přemysl Jaroš
Vložil/a: Radka Evjáková