Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci Stojanova gymnázia strávili den s papežem a prezidentem České republiky
Celoživotním zážitkem byla čtvrteční cesta členů pěveckého sboru z velehradského gymnázia do Vatikánu a jejich přijetí papežem Františkem. Studenti doprovázeli prezidenta Miloše Zemana na jeho návštěvě hlavy římskokatolické církve.

Přes třicet studentů Stojanova gymnázia na Velehradě zazpívalo v minulém týdnu papeži Františkovi v Bazilice sv. Petra a u hrobu Jana Pavla II. Dva ze členů se navíc setkali osobně s papežem a předali mu dárek dovezený z Velehradu, vázu naplněnou kamínky, které symbolizují modlitby za oběti v Iráku. Jedinečná akce proběhla v době, kdy si nejen velehradští obyvatelé připomínají čtvrtstoletí od návštěvy sv. Jana Pavla II.  

Studenti a letadlo.JPG 

Velehradský sbor slaví významné úspěchy v hudebních soutěžích. V letošním roce studenti pod vedením Filipa Macka zvítězili v přehlídce Gymnasia Cantant. Sbor má kolem šedesátky stálých členů, účastní se řady projektů, festivalů, koncertuje u nás i v zahranicí. V červenci se studenti aktivně účastní Dnů lidí dobré vůle, kde například loni zpívali společně s Václavem Neckářem (Půlnoční, Stín katedrál), Hradišťanem (Jdu já, jdeš ty, všichni jdem) a Filharmonií Bohuslava Martinů (Gloria) za řízení šéfdirigenta Stanislava Vavřínka. 


Další zprávy z prezidentské delegace v Římě najdete v médiích:
Rozhlas.cz
Idnes.cz
Slovácký deník
Události v regionech, 22. 4. 2015
Aktualne.cz
Článek Slováckého deníku
Článek Dobrého dne s kurýrem

DSC_0498.JPG
DSC_0063.JPG
DSC_0350.JPG


Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková