Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Veselá škola z Veselé a "Veselé zoubky"

Preventivní program Veselé zoubky, který vyhlašuje dm drogerie markt s.r.o., pokračoval letos již pátým ročníkem. Jeho dlouhodobým cílem je  vzdělat děti, rodiče i pedagogy a vést je ke správnému nácviku péče o chrup. 

Pro každou základní školu, která se programu zúčastnila, byla připravena edukativní pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a metodický program pro interaktivní tabule. Naše škola si uvědomuje závažnost problematiky správné péče o chrup, proto dvakrát ročně s žáky absolvujeme preventivní zubní prohlídku. Rádi jsme se chopili nabídky zpracování projektu Veselé zoubky, a protože se u nás ve škole učí ve třídách se spojenými ročníky, účastnili se projektu na téma "Prevence zubního kazu" všichni žáci. 

Z tisku jsme se dozvěděli, že do soutěže přišlo 62 projektů z celé republiky. Odborná porota, která hodnotila kreativitu a originalitu, grafické pojetí projektu, splnění zadání tématu, vliv projektu na prevenci zubního kazu a míru zapojení dětí do projektu, pak vybrala deset vítězných prací škol - a mezi nimi i tu naši - kterým dm drogerie markt s.r.o. věnovala zájezd do Prahy na divadelní představení. To se uskutečnilo v Divadle Spejbla a Hurvínka 26. května 2015.

Představení zahájila ředitelka Divadla S+H paní Helena Štáchová, která dětem za účast v projektu a vytvoření zajímavých prací poděkovala. Po představení jsme se seznámili s naším hlavním městem (pro řadu žáků to byla první návštěva Prahy). Cestou z divadla k autobusu jsme se projeli metrem, prohlédli jsme si Staroměstské náměstí, Prašnou bránu, Václavské náměstí, Národní muzeum. Více jsme vzhledem ke špatně průjezdné dálnici (cesta do Prahy nám trvala šest a půl hodiny) nestihli.
I tak se nám výlet vydařil a obohatil nás o nové zážitky. 

Vyhlašovatelům soutěže děkujeme za velmi zdařilou akci!

 

Učitelky a žáci ZŠ Veselá, okres Zlín

 
Autor: Ladislava Čočková
Vložil/a: Radka Evjáková