Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V Luhačovicích ukončili zahraniční projekt zaměřený na výrobu keramiky
Střední odborná škola Luhačovice se zapojila do programu Leonardo da Vinci s projektem „Anatolská keramika – jedinečný svět umění“. Na konci ledna proběhlo ve škole slavnostní předání Europassů dvanácti žákům oboru Design a tvorba keramiky, kteří se v Turecku naučili vytvářet točenou keramiku z místní červené hlíny, při ručním zdobení využívat rozličné techniky a styly.
 

Projekt mobilit programu Leonardo da Vinci Anatolská keramika – jedinečný svět umění s dotací 21 938 Eur byl na konci ledna ukončen slavnostním předáním Europassů. Během ročního období vycestovalo 12 žáků oboru Design a tvorba keramiky na dvě třítýdenní stáže do turecké Kapadocie. Pracovali v keramické dílně ve městě Avanosu, které je centrem výroby keramiky v Turecku. Měli možnost vytvářet tvarově rozmanitou točenou keramiku z místní červené hlíny, ručně malovat netradiční ozdoby s využitím designu ovlivněného historií, kulturou a náboženstvím mnoha národů, které se vystřídali v této exotické oblasti. Naučili se uplatňovat rozličné techniky a styly - Strom života, „rodinný“ design, hedvábný design, geometrický design.  Součástí stáží byly rovněž odborné exkurze a poznávání přírodních krás Kapadocie a jejího kulturního bohatství – měst Goreme, Uchisar, podzemní sídla apod.S výstupy toho projektu se lze seznámit v naší škole, kde je umístěna výstava prací žáků. Další informace jsou k dispozici také na webových stránkách školy www.sosluhac.cz.

Práce žáků vycházejících z tohoto projektu budete moci obdivovat také na výstavě Maturita 2015 v hale Vincentka v červnu tohoto roku.

 

 
Autor: Karel Milička
Vložil/a: Radka Evjáková