Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studentská firma Los Penos zvítězila

Studentská firma Los Penos z Obchodní akademie v Uherském Hradišti předčila všechna očekávání. V úterý 21. 4. 2015 se zúčastnila národní soutěže „Nejlepší JA firma“ v Praze, kde bojovala s dalšími 22 konkurenty o vítězství. 

Součástí soutěže byl celodenní veletrh, na kterém jednotlivé studentské firmy nabízely své produkty a snažily se zaujmout odbornou porotu jak výzdobou stánku, tak i svým vystupováním. Zástupkyně firmy Los Penos  nabízely kolemjdoucím zájemcům držáky na propisku, které lze připevnit na různé povrchy. Jejich snaha a aktivita přinesla pozitivní výsledky. 


Los Penos postoupila mezi šestici nejlepších firem a poté oslnila porotu nejen svými komunikativními a prodejními dovednostmi, ale i originální a působivou prezentací.  Porota ocenila zejména zajímavý nápad, který byl zrealizován a měl i komerční úspěch.  Firma Los Penos zvítězila a postoupila do evropského finále, které proběhne v červenci v Berlíně. Díky europoslankyni paní Martině Dlabajové se členové této studentské firmy podívají také do Bruselu.


Vítězství v hlavní soutěžní kategorii „Nejlepší JA firma“ nebylo jediným úspěchem uherskohradišťských studentů. Bodovala také ředitelka finančního oddělení, která vyhrála v soutěžní kategorii „Nejlepší finanční manažer“. Úspěch studentské firmy byl pro všechny zúčastněné tou nejsladší odměnou za tvrdou práci odvedenou nejen v hodinách Aplikované ekonomie, kde firma vznikla, ale i ve volném čase obětovaném jejich podnikatelské činnosti.


Video na ČT24 – reportáž ze soutěže začíná v čase 24 min. 40 s
Fotografie z veletrhu na stránkách OAUH

Autor: Marek Machalík
Vložil/a: Radka Evjáková