Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Stavařská tisícovka: ve Valašském Meziříčí si zasportovali malí i velcí
​Čtvrtý ročník oblíbené cykllistické soutěže proběhl v sobotu ve Valašském Meziříčí. Sportovně založení zájemci soutěžili v kategorií žáků základních škol, středních škol, mužů a žen ve třech věkových skupinách. Tisícovka v názvu znamená, že účastníci nejnáročnější kategorie mužů překonali během závodu tisíc výškových metrů.
 
Tradiční závod pořádala Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí pod záštitou starosty města Roberta Stržínka. Po celou dobu vládla příjemná atmosféra, bylo znát, že si účastníci všeho věku akci v prostředí beskydských vrchů náramně užívají. Po startu před boduvou školy soutěžící vyrazili směrem Štěpánov – Vrchovina, a pak dále k lyžařskému vleku nad obcí Veselá, kde měli nejmladší žáci cíl. Ostatní kategorie jeli do obce Hrachovec, přes Štěpánov – Vrchovinu, a pak dále k lyžařskému vleku nad obcí Veselá, kde po ujetí patřičného počtu kol měli také cíl.
Start.JPG
Trasa zavodu.png
Novinkou letošního ročníku byla soutěž tříčlenných týmu. Výherci získali hodnotné ceny za umístění i v tombole, vítěz nejpočetněji obsazené kategorie obdržel kameru GoPro HERO4 s příslušenstvím. 

V závěru si všichni pochutnali na valašském frgálu a výborném jelením guláši, který připravili učitelé z pořádající školy. Na akci byli přítomni zástupci vedení školy i pedagogové. Rodiče a příznivci sportování z řad regionální veřejnosti se tak mohli neformálně seznámit s atmosférou školy a jejími pracovníky. 

 
Kompletní výsledkové listiny najdete na webu školy.

Zavodnici.JPG
 Perex.jpg


Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková