Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kroměřížská hotelovka získala titul Fairtradová škola
​Střední škola hotelová a služeb Kroměříž získala v úterý 24. února titul Fairtradová škola. Připojila se tak ke stovkám dalších škol na světě, které podporují fair trade. Je již dvanáctou školou v Česku s tímto titulem, avšak první v Kroměříži.
 

Certifikát převzal ředitel školy Petr Hajný od Stanislava Komínka z organizace NaZemi, která kampaň společně s dalšími organizacemi koordinuje. Přítomen byl také místostarosta města Pavel Motyčka a média.

Pro získání titulu musela škola splnit pět kritérií kampaně: oficiálně deklaruje podporu fair trade, na škole působí řídicí skupina, která koordinuje kampaň, studenti si zde mohou zakoupit fairtradové výrobky, v rámci výuky se věnují tématům globálního rozvojového vzdělávání včetně fair trade a škola pořádá osvětové akce pro veřejnost. 

 

Naši studenti udělali velkou akci v Knihovně Kroměřížska. Byla tam instalovaná výstava o fair trade zapůjčená od organizace NaZemi, probíhaly prezentace, bylo možné ochutnat fairtradovou kávu a čaj. Pomáhali jsme také s organizací Férové snídaně. Na škole máme tři automaty s fairtradovou kávou, výrobky je možné koupit v našem bufetu. Také jsme dělali akci pro učitele, aby tématu rozuměli. V rámci výuky marketingu jsme provedli marketingový průzkum k problematice fairtradu.

Celá naše škola se na předávání certifikátu velmi těšila a také se dobře připravila. Cukráři upekli krásný dort z fairtradových surovin, pekaři tradiční vdolek se znakem fairtradu, zahradníci vyrobili z květin znak fairtradové školy, kuchaři nachystali jednohubky s vlaječkami, číšníci připravovali fairtradovou kávu a čaj.

Ziskání titulu Fairtradová škola je pro nás závazek a chceme v těchto aktivitách pokračovat. Na škole vidíme potřebu zajímat se o pracovní podmínky lidí, v tzv. rozvojových zemích a zároveň u studentů rozvíjet jejich globální přehled a sociální cítění.
Při předávání certifikátu byla skvělá atmosféra. Poděkování patří celému vedení školy za podporu těchto aktivit.
 
 
Autor: Věra Kadlecová
Vložil/a: Radka Evjáková