Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Připravení pro život na ZŠ Zlín, Mostní

V měsíci březnu končí téměř tříletý projekt Základní školy Zlín, Mostní s názvem „Připraveni pro život“, který byl zaměřený na vzdělávání a poskytování komplexní péče dětem se zdravotním postižením.

 

Co se nám podařilo?

Pro všechny žáky školy jsme v průběhu projektu zajistili celou řadu zajímavých aktivit, které byly cíleně zaměřeny na jejich osobnostní rozvoj, zklidnění, koncentraci na školní práci a celkové uvolnění.  K oblíbeným činnostem patřilo zařazení terapeutickýchh technik do výuky i odpoledních aktivit – muzikoterapie, arteterapie, různé pohybové a relaxační techniky a dramaterapie. Průběžně jsme je doplňovali  i o  Canisterapii, a Biofeedback. Vícekrát jsme uspořádali  třídenní pobytové programy pro žáky 1. i 2. stupně na Březůvkách nebo v Rodinném centru Kamarád Neduna, Zlín, kde všichni společně zažili spoustu zábavy a formou her a soutěží se učili nové věci.


Jsme velmi rádi, že se  nám  díky projektu  také podařilo rozšířit  školní tým o pozici školního psychologa, školního logopeda a terapeuta biofeedbacku, kteří pracují se žáky individuálně nebo formou skupinových terapeutických setkání. Poskytují odborné konzultace rodičům i pedagogům a stali se tak  důležitou součástí školy.

Při plánování aktivit projektu jsme nezapomněli jsme také na všechny speciální pedagogy ve škole, kteří sice mají dlouholeté zkušenosti při vzdělávávní žáků se zdravotním postižením, ale přesto se potřebují stále vzdělávat a rozšiřovat si své odborné dovednosti. V průběhu projektu jsme pro všechny zajistilii odborné semináře a kurzy zaměřené na terapeutické techniky, psychologii, logopedii, a osobnosntí a sociální výchovu. Získané znalosti a dovednosti následně využili v hodinách se svými žáky a výuka se tak  stala pro všechny zajímavější a zábavnější.

 

A co dál?

Jsme potěšeni, že všechny aktivity projektu jsou hodnoceny ze  strany žáků, jejich rodičů i pedagogů  velmi pozitivně, a tak i v následujících letech chceme pokračovat v nastavených činnostech a vytvářet pro všechny žáky optimální školní prostředí, kde se budou cítit dobře, najdou si zde řadu kamarádů a bude jim poskytována odborná speciálně – pedagogická péče.

 

Za všechny pracovníky Základní školy Zlín, Mostní
Věra Kundratová, ředitelka školy 

 

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková