Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci propagovali zdravý životní styl

Je trendem současné doby směřovat svůj životní styl mimo jiné i ke zdravému stravování. Žáci 1. S obor Gastronomie – wellness ze Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži se rozhodli pro netradiční způsob propagace. V prostorách prodejny Zdravé výživy ve Ztracené ulici v Kroměříži nabízeli návštěvníkům k ochutnání pomazánky připravené z  různých druhů luštěnin, zeleniny, Hrašky, tofu nebo jogurtu. 

Trpělivě vysvětlovali všem příchozím tajemství nabízených pomazánek. K dochucování použili nejen česnek, dijonskou hořčici, ale také směs koření Mahá, Solčanku a čerstvé bylinky. Jednotlivé chuťovky dozdobili kerblíkem, pažitkou, petrželkou, čerstvou zelenou cibulkou nebo paprikou. Pomazánky byly vyrobeny jak z tepelně upravených luštěnin, brambor, tak ze syrové zeleniny. 


S velkým úspěchem se setkala ochutnávka čokoládové pěny – moučníku, která byla připravena ze směsi Hraška Vanilka a také pomazánka z Hrašky – směsi na zahušťování. Je potěšitelné, že všechny druhy luštěnin, těstovin, směsí koření, tofu, koření a dalších surovin lze nyní koupit přímo v prodejně zdravé výživy.

Autor: Jana Vaňková
Vložil/a: Radka Evjáková