Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na ISŠ-COP odměnili nejlepší mladé chemiky Zlínského kraje

Dne 27. 1. 2015 proběhlo na ISŠ-COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika“.Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Realizátorem soutěže je společnost Czech marketing, s.r.o. a pořadatelem soutěže Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích a Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 8. ročník. Největší soutěž svého druhu probíhá v letošním školním roce poprvé celostátně. Zlínský kraj se této soutěže účastní podruhé a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala ISŠ – COP Valašské Meziříčí. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal PaedDr. Petr  Navrátil - radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje. Akce proběhla v rámci kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání.

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze 106 oslovených základních škol ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 21 základních škol. 

V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si žáci porovnali své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své ZŠ. Výsledky 1. kola zpět poslalo 21 ZŠ - 7 z okresu Vsetín, 2 z okresu Kroměříž, 10 z okresu Zlín a 2 z okresu Nový Jičín a zúčastnilo se jej 585 žáků.

Do 2. kola, které se uskutečnilo 16. 12. 2014, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 51 žáků z 18 ZŠ - 6 z okresu Vsetín, 2 z okresu Kroměříž, 8 z okresu Zlín a 2 z okresu Nový Jičín.

Třicet nejúspěšnějších z 13 základních škol, jmenovitě z Valašského Meziříčí ZŠ Masarykova, ZŠ Šafaříkova, ZŠ Vyhlídka, 1. ZŠ Holešov, ZŠ Bratrství Čechů a Slováku Bystřice p. Hostýnem, ZŠ Horní Lideč, ZŠ Tyršova 1 Nový Jičín, 2. ZŠ Napajedla, ZŠ Komenského Zlín, ZŠ Kvítková Zlín, ZŠ Brumov – Bylnice, ZŠ Luhačovice a ZŠ Vizovice, postoupilo do 3. kola – regionálního finále. V tomto finále si soutěžící prověřili praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak skládal z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhlo v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupce sponzora Ing. Ladislava Haikera ze společnosti DEZA, a.s., radního pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje PaedDr. Petra Navrátila, 1. místostarosty Valašského Meziříčí Ing. Josefa Vrátníka, 2. místostarostky Valašského Meziříčí PaedDr. Yvony Wojaczkové i médií.

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístila žákyně ze ZŠ Luhačovice Jana Herinková pod vedením Mgr. Mileny Švagerové a za své umístění obdržela tablet. Stříbrnou příčku obsadila žákyně ze ZŠ Šafaříkova ve Val. Meziříčí Daniela Zachrdlová vedená Mgr. Janou Veselou, která za své umístění získala mobilní dotykový telefon. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesla Jana Gregarová ze ZŠ Vizovice pod vedením učitelky Ivany Valendinové, která byla oceněna bezdrátovým reproduktorem. Pro všechny ostatní žáky, kteří postoupili do tohoto finále, byly přichystány 8GB flashdisky Kingston a drobné upomínkové předměty.

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku nejen při dalším vzdělávání.

Na závěr nutno dodat, že z regionálního finále postupují 3 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 11. června 2015 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění.

 

Autor: Petr Steffek
Vložil/a: Pavla Bauerová