Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Michal Michalec z uherskobrodské průmyslovky vybojoval zlato v celostátní soutěži České ručičky

Pouhé dva dny stačily našemu strojnímu mechanikovi Michalovi Michalcovi ze třídy KS3 k tomu, aby se stal tím nejlepším strojním mechanikem České republiky pro rok 2015.


Zlatou medaili vybojoval mezi 18 dalšími strojaři na prestižní celostátní soutěži České ručičky, která se konala v Brně 15.–16. dubna. Michal svým vítězstvím tak navázal na loňský úspěch našeho absolventa Václava Dleštíka, kterému se podařilo vybojovat bronz.

Už pět minut před oficiálním ukončením soutěže, kdy konkurenti v potu tváře „dopilovávali“ svůj šestihodinový výrobek, Michal měl odevzdáno. Jeho visací zámek, který byl soutěžním zadáním, byl porotou vyhodnocen jako ten nejzdařilejší. Za své úsilí si vybojoval příjemnou odměnu v podobě tabletu Samsung Galaxy S3, a k tomu ještě 3 000 Kč do kapsy. Svou chvíli slávy si navíc znovu připomene společně s ostatními vítězi dalších kategorií na slavnostním galavečeru, konajícím se rovněž v Brně.

Náš rodák ze Starého Hrozenkova, který se nadechl ve znamení Vodnáře a věří ve své šťastné číslo 3, nám prozradil, že jeho vítězství bylo postaveno především na znalostech a zkušenostech, které získal v rámci studia na škole.

Michalovi srdečně gratulujeme a děkujeme za ukázkovou reprezentaci naší školy.

Autor: Adriana Juřeníková
Vložil/a: Radka Evjáková